ASIRLIK KEMAN VE VİYOLA İLE MÜZİK ZİYAFETİ

IMG_5959Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatro Sahnesi’nde asırlık keman ve viyola ile muhteşem konser. İzmir’de klasik müzik dinlemek isteyenlerin buluşma noktası konumundaki Karşıyaka Opera Sahnesi, dünyaca ünlü iki sanatçıya ev sahipliği yaptı. “Karşıyaka’da Beethoven Sezonu” kapsamında gerçekleştirilen oda müziği konserinde ulusal ve uluslar arası pek çok ödülün sahibi Atilla Aldemir ile Viyana Müzik Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapan Japon Etsuko Miyakoda muhteşem bir konserde müzik severlerin karşısına çıktı.

Dünya ülkelerinde pek çok solo keman konserleri ile beğeni toplayan, ülkemizde tüm devlet senfoni orkestraları ile çalışmış, 2011 yılında Donizetti Müzik Ödülleri’nde “Yılın En İyi Yaylı Çalgılar Yorumcusu” seçilen Atilla Aldemir, konsere 1840 yapımı J.B. Vuillaume keman ve 1560 yılı yapımı Zanetto Peregrino viyola ile çıktı. Dünyaca ünlü besteci Beethoven’in Keman- Piyano Sonatları dizisinin ikinci konserinde sanatçılar unutulmayacak bir gece yaşattı.

Klasik müziğin dünyaca ünlü yorumcularını Karşıyaka’da dinleme imkanı bulan sanatseverler konser sonrası sanatçıları ayakta alkışlayarak sevgi gösterisinde bulundu. Organizasyon için Karşıyaka Belediyesi’ne teşekkür eden sanatseverler “Müzik dolu günler yaşıyoruz. Dünya müzisyenlerini kentimizde ücretsiz dinleme imkanı sağlayanlara teşekkür ediyoruz. “dedi.

Bir Cevap Yazın