ÇEVRECİ ÖDÜLLERİ’NDE SON BAŞVURU 15 OCAK’TA

Cihat Kora An. Lis.2012 yılı 1 2012 ödül töreniKarşıyaka Belediyesi Çevre Ödülleri için geri sayım başladı. 2013 yılında kişi, kurum ve kuruluş ile okul dalında verilecek ödüller için başvurular 15 Ocak 2014 Çarşamba günü mesai sonu.

Çevre dalında emek veren, gönüllü olan, geleceğe daha güzel bir dünya bırakmayı hedefleyen herkesin yarışma için başvurabileceğini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, “Çevre bilincinin sürekli geliştirilmesi gerekir. Yerel yönetim olarak kendi hizmetlerimiz yanında, çevre konusunda mücadele edenlerin de ödüllendirilmesini istiyoruz. Geleneksel hale gelen ödüllerimizin daha çok çevreci nesil yetişmesine katkı koymasını istiyoruz. Hepimizin yaşadığı dünyaya farklı bir gözle bakıp, kirletmeden, yok etmeden koruması gerekir“ dedi.

Başvurular Karşıyaka Belediyesi Çevre ve Kontrol Müdürlüğü tarafından kabul ediliyor. Kişi veya kurumlar bizzat kendileri başvuru yapabileceği gibi bir başkası tarafından da öneriler yapılabilir. Meclis Çevre Komisyonu, başvurular içinde yaptığı inceleme sonrasında önerisi ile Karşıyaka Belediye Meclisi kararı ile ödül alacaklar belirleniyor. Ödüller berat ve plaket olarak 5 Haziran Dünya Çevre Günü haftası içinde düzenlenecek bir törenle kişilere verilecek. Tel: 0232-363 77 22 – 363 13 31

Bir Cevap Yazın