İzmir yeni yıla coşkuyla girdi

İzmirliler, 2014 yılına İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen yeni yıl özel eğlencesiyle ‘merhaba’ dedi. Her yaştan binlerce İzmirliyi bir araya getiren kutlama programında Dj Berna Öztürk ile sevilen sanatçı Teoman sahne aldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da, yeni yılı kutlamak için Cumhuriyet Meydanı’na gelen İzmirlileri yalnız bırakmadı. Saat 24.00’e yaklaşırken alanı dolduran kalabalığa seslenen Başkan Kocaoğlu, yeni yıla hemşehrileriyle birlikte girmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi. 2013 yılını acısıyla, tatlısıyla geride bıraktığımızı söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “2013 yılının en önemli olayı gençler tarafından yaratılan Gezi direnişidir. Gezi direnişçilerini canı yürekten kutluyorum. Gençlerin haklı taleplerine, anlaşılmak isteyen gençlere tazyikle, şiddetle karşılık verenleri kınıyorum. 2014 yılında herkesin daha adaletli, huzurlu, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, ötelemeden yaşayabileceği bir Türkiye istiyoruz. Adaleti herkese, İzmir’e, gençlere istiyoruz. Barış istiyoruz. 2014 yılının kimsenin burunun kanamadan geçireceği bir yıl olmasını, kentimize ve ülkemize barış getirmesini diliyoruz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile sanatçı Teoman’ın birlikte geri sayımı başlatmalarıyla daha da hareketlenen gecede, saatler 24.00’ü gösterdiğinde yaşanan coşku doruğa çıktı. Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği yeni yıl kutlaması, havai fişek gösterisiyle ile son buldu.

Bir Cevap Yazın