“Kubilay Olayı Tarihi - 40 Gün” Kitabı’na Özel Gece

Kubilay Olayı Tarihi - 40 Gün KitabıMenemen’li Gazeteci-Yazar Oktay Özengin’in, 14 yıllık araştırmaları sonrasında yazdığı “Kubilay Olayı Tarihi - 40 Gün” adlı 5. Kitabı, 21 Aralık 2013 Cumartesi günü Menemen Kültür Merkezi’nde yapılacak “Özel Gece” ile tanıtılacak.

Başta Devrim Şehidi Mustafa Fehmi Kubilay’ın torunları ve akrabaları olmak üzere, Menemen’in eski Belediye Başkanları, olayın görgü tanıklarının yakınları, isyancıları kapısından kovarak olayın daha büyük boyutlara ulaşmasını engelleyen Saffet Hoca’nın akrabaları, Menemen Kaymakamı ve Belediye Başkanı ile Sivil Toplum Kuruluşları, Dernek yöneticileri ve Menemen halkının katılımıyla düzenlenecek gece saat 20.00’de “Kubilay Olayı Fotoğraf Sergisi” ile başlayacak.

Bugüne kadar hiçbir yayında yer almayan bazı fotoğraflar ile 1930’lu yıllardaki gazetelerde yayınlanan fotoğrafların yer aldığı “Kubilay Olayı Tarihi-40 Gün Fotoğraf Sergisi” Türkiye’de bu konuda açılan ilk fotoğraf sergisi olacak. Tanıtım gecesi daha sonra konferans salonunda yapılacak konuşmaların ardından Dijital Video gösterisi ile devam edecek. Bu gösterimde Kubilay Ailesi’nin Girit’te başlayan hayat hikayeleri, Kubilay’ın doğumundan ölümüne kadar olan yaşam mücadelesi, olayın meydana gelişi, sonuçları, Divan-ı Harp Dönemi, idamlar, Kubilay’ın bilinmeyen mezarı ve daha birçok ilginç konu yer alacak.

Kubilay Olayı Fotoğraf Sergisi, Devrim Şehitlerimiz Kubilay ile Bekçi Hasan ve Şevki Bey’in anılacağı 23 Aralık Pazartesi gününe kadar üç gün açık kalacak. Gazeteci-Yazar Oktay Özengin, anma töreninin ardından yine Kültür Merkezi’nde son kitabının imza gününe katılacak.

Bir Cevap Yazın