BOSTANLISPOR’DA ÇİFTE LİDERLİK SEVİNCİ

Bostanlıspor, Ragbi Erkekler ve Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu) İkinci Liglerinde zirveye yerleşmenin keyfini yaşıyor.
Her iki branşta Ege’nin Türkiye Liglerindeki tek temsilcisi olan Bostanlıspor, Türkiye Erkekler Ragbi 2. Liginde (Bölgesel) ilk maçında grubunun şampiyon adayı Eskişehir temsilcilerinden Aqua Gençlik’i 12-10 yendi. Bu galibiyet Karşıyaka ekibini liderlik koltuğuna taşıdı.
Atatürk Stadı 1 Numaralı Futbol Sahasında yağmur altında oynanan ve 10-0 geriye düştükten sonra müthiş bir geri dönüşle maçı kazanan Bostanlıspor ragbi takımı maç sonrası büyük sevinç yaşadı. Bu galibiyetle liderlik koltuğuna oturan yeşil kırmızılı ekip şimdi deplasmanda oynayacağı 222 Gençlik maçının hazırlıklarına başladı.
AMERİKAN FUTBOLU DA LİDER
Bostanlıspor’un Türkiye Korumalı Futbol 2. Ligindeki ekibi, Aliağa’daki maçta güçlü rakibi Bilkent Üniversitesi’nin Üniversiteler GSK’yı 18-0 yenerek ikinci maçını da kazanıp liderlik koltuğuna oturması sevinç yarattı.
Aliağa’da oynanan karşılaşmada baştan sona üstün bir oyun çıkarakan ve farkı bulan Bostanlıspor’un bu galibiyeti mutluluk yuarattı.
Bostanlıspor Başkanı Avni Erboy, “Amerikan Futbolunda 3. Yılımız. Hedefimiz, 2 yıldır kapısından son maçta döndüğümüz 1. Lige yükselmek. Grubumuzda lig sonuna kadar liderlik koltuğunu bırakmamak amacındayız” dedi.
Erboy, ragbi ve Amerikan Futbolunda hedefe oynayan takımlarının bulunduğunu ve sadece Karşıyaka ve İzmir’i değil, Ege’yi başarıyla temsil etmek istediklerini ifade ederek, şöyle dedi:
“Yükümüz, sorumluluğumuz ağır. Bunun bilinciyle hareket ediyoruz. Sadece bu 2 branş değil, yatırım yaptığımız basketbolda da hedef bir üst lige çıkmak. Futbol, voleybol ve diğer branşlarımızda da atılımlar peş peşe gelecek. Yeterli bize destek olunsun ve sponsor bulalım. Gerisi çok kolay. Eldeki potansiyel başarı için yeterli.”

Bir Cevap Yazın