ENGELLİLERİN TİYATRO KEYFİ

ZFR_4963 ZFR_50223 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte Karşıyaka’daki engelliler tiyatro izledi. Karşıyaka Belediyesi’nin Kent Konseyi Engelliler Meclisi işbirliğiyle gerçekleştirdiği programda Özsüt Çocuk Tiyatrosu sosyal sorumluluk projesi olarak gönüllü katkı koydu.

La Fontaine maslarından uyarlanan “Tavşan ile Kaplumbağa” adlı oyun Ahmet Piriştina Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelendi. Engelliler Meclisi girişimleri ile Karşıyaka’daki engelli okullarından öğrenciler salona getirilerek oyunu izleme imkanı buldu. İzleyici sayısının fazla olması nedeniyle oyun 2 seans olarak sergilendi.

Özsüt Çocuk Tiyatrosu koordinatörü Murat Ilgın sosyal sorumluluk olarak ücretsiz oyunlar sergilediklerini belirterek, “Tiyatromuz farklı günlerde o güne uygun ücretsiz gösterimler yapmaktadır. Normal zamanlarda tiyatroya gidemeyen engellilerimize güzel bir gün yaşatmak istedik. Karşıyaka Engelliler Meclisi işbirliğinde düzenlediğimiz etkinliğe yoğun katılım oldu. Bize destek olan Belediye Başkanımız Cevat Durak başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum“ dedi.

Renkli kostümleri ve sahnedeki başarılı oyunlarıyla büyük beğeni alan oyuncuları alkışlayarak sevgi gösterisinde bulunan engelliler, “Bizim için çok farklı bir gün oldu. Çok eğlendik, herkese teşekkür ediyoruz“ diye duygularını dile getirdi.

Bir Cevap Yazın