“TERSİNE DÜNYA” YENİ OYUNCULARLA BİR KEZ DAHA SAHNEDE

ZFR_4173 ZFR_4170Karşıyaka Belediye Tiyatrosu “Tersine Dünya” adlı oyunu yeni oyuncularla yeniden sahneye koydu. Ülkemizin en önemli yazarlarından olan Orhan Kemal’in yazıp, Mustafa Gültekin’in uyarlamasını yaptığı oyunu Zekeriya Hocalar yönetiyor. Yaz döneminde Karşıyaka Belediyesi Tiyatrosu’nda kurslara katılıp başarı sergileyenlerden kurulan ekip, ilk gösterilerinde geçen yılki başarıyı aratmadı.
Karşıyaka Belediye Tiyatrosu, kadın ve erkeklerin rollerini değiştirdiği bir yaşamı anlatan “Tersine Dünya “ adlı oyunu geçtiğimiz yıl sahneye koymuştu. Bir sezon aralıksız sahneye konulan oyun büyük beğeni toplamıştı. Yeni sezonda iki ayrı oyun sahneye koyan ekip, Tersine Dünya adlı oyunu da yeni oyuncuları ile tekrar sahnelemeye başladı. Oyun, Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nde ücretsiz davetiyeli olarak sahnelenecek. Geçtiğimiz haftalarda “Çizmeli Kedi” ve “Ahududu” isimli oyunlarını sahneye koyan Karşıyaka Belediye Tiyatrosu, üçüncü oyunu da tiyatro severlerle buluşturmuş oldu.
Belediye Tiyatrosu’nun amatör ruhla profesyonel işlere imza attığını belirten Belediye Başkanı Cevat Durak, “Karşıyaka’da sanat her yönüyle gelişiyor. Belediye Tiyatromuz daha önceleri sadece Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nde oyun sahneleyebiliyordu. Karşıyakamıza kazandırdığımız yeni sahneler bu yıl tiyatro severlerle dolacak. Hem oyun adedi artıyor, hem de yeni mekanlar izleyicilerle buluşuyor. Herkesi tiyatro izlemeye bekliyoruz“ dedi.

Bir Cevap Yazın