KOSTÜMLÜ MÜZİK ORGANİZASYONLARI

Kostümlü müzik organizasyonları ile düğün, davet, özel gün kutlamaları, konsept partiler ve konserlerde sıradışı, alternatif sunumlar hazırlayan Ekip Marjinal Organizasyon İzmir’in kalbi Alsancak’ta Gazi Kadınlar Sokağı Vecihi isimli nostaljik mekanda 7’den 70’e 70’ler gecesi düzenledi.
‘Ekip Marjinal Sahne’ Beyaz Kelebekler, Erol Büyükburç, Seyyal Taner, Ajda Pekkan gibi Türk sanat tarihinde önemli sanatçılarının eserlerini günümüze taşıdı. Davetliler o yıllara ait şarkıları dinlerken aynı dönem kostümleriyle organizasyonun konseptine bağlı kaldılar.
Hikmet Alcan ve ekibinin özenle hazırladığı dönem kostümleri ile sahne alan Ekip Marjinal Sahne dinleyicilerine eşsiz,coşku dolu bir gece yaşattı. ‘Grubun özel gün ve kutlamalar için kostüm hazırlıklarının sürdüğünü, projenin ciddi emek gerektiren çalışmalar’ olduğunu belirten Bülent Alcan, projede yer almaktan keyif aldıklarını belirtti.
Studyo Crash müzik studyosunda uzun süren çalışmalar ve provalar, Özlem Demircan genel koordinatörlüğünü üstlenirken produksiyon ekibi tarafından da proje filme alındı. Gecede backstage görüntüler ilgi çekerken, klip çekimleri için de bazı sahneler alındı.
Organizasyon firmalarının, mekan sahiplerinin, belediye başkan adaylarının, ulusal – yerel basının, tv ve radyo program yapımcılarının katılımıyla gerçekleşen gece, 70’li yıllara ait şarkılarla DJ performansı ile başladı. ‘Gülen gözler’ filminde Ayşen Guruda’ya aşık olan süper pilot Vecihi ile Fikret karakterlerinin canlandırmaları davetlilere hoş sürpriz yaşattı.
Proje koordinatörü Ebru Aytuger, Ekip Marjinal Sahne’nin bir çok proje gruplarından oluştuğunu, Türkçe Pop, Jazz, Latin, Flemenko, Sirtaki müzikleri ile kostümlü müzik organizasyonları hedeflenerek projeler hazırladıklarını, yakında davet, organizasyon, kurumsal etkinlikler ve konser programlarında sıklıkla dinleyicilerle buluşacaklarını belirtti.

Bir Cevap Yazın