ANADOLU CADDESİ İMAJ DEĞİŞTİRİYOR

IMG_4853 IMG_4797Karşıyaka’nın ana arterlerinden Anadolu Caddesi için belediye müdürleri seferber oldu. Cadde üzerindeki görüntü ve çevre kirliliğinin önüne geçmek için bir çalışma başlatan Karşıyaka Belediyesi müdürleri startı Belediye Başkanı Cevat Durak ile birlikte verdi.

Naldöken’den Çiğli sınırına kadar Karşıyaka’nın ortasından geçen Anadolu Caddesi’nde nizami olmayan tabelalar ve işgallerle oluşan görüntü kirliliğine son vermek amacıyla hazırlanan çalışmanın ilk etabı başladı. 4 aşamalı olarak yürütülecek çalışmada, reklam yönetmeliğine uygun olmayan tabelalar kaldırılarak, binalar boyanacak. Boş arsa çevreleri panolarla kapatılacak. Kaldırım ile binalar arasına kent aksesuarları ile saksılar yerleştirilecek.

Bölge halkının da büyük destek verdiği çalışmanın startını veren Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, “Belediye personelimiz, müdüründen işçisine el birliği ile bu çalışmayı yürütüyor. Bu bölgede yılların ihmal edilmişliğinin izleri silmek için canı gönülden çalışıyorlar. Onlara teşekkür ediyorum. Çalışma tamamlandığında, şu an ki kötü görüntü ortadan kalkacak ve Karşıyaka’ya yakışır bir caddeye kavuşmuş olacağız” dedi.

Başkan Durak, Çiğli’den giriş ile Serinkuyu Kavşağını kapsayan, çalışmanın ilk etabında, müdürlerle birlikte binaları boyadı.

Bir Cevap Yazın