KARŞIYAKA 2. KÜLTÜR VE ÇEVRE SEMPOZYUMU SONA ERDİ

ZFR_3699Karşıyaka Belediyesi’nin Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi işbirliğiyle gerçekleştirdiği “Karşıyaka 2. Kültür ve Çevre Sempozyumu” sona erdi. 3 gün süren Sempozyumun kapanış panelinde, bugünün de bir gün geçmiş olacağına dikkat çekilerek, “Geleceğin geçmişini yazmak gibi bir sorumluluğumuz var” değerlendirmesinde bulunuldu.

Karşıyaka Nikah Sarayı’nda gerçekleştirilen sempozyumda üç gün içinde tam 32 bildiri sunuldu. Kentin mimari gelişimi, eğitim kurumlarına bakışı, demiryolları, spor kulübü, sahil düzenlemeleri, gelecekle ilgili projeleri, kaybolan değerleri, şairleri, yazarları gibi pek çok konunun ele alındığı sempozyumdaki sunumlar, önümüzdeki günlerde kitap olarak basılarak, geleceğe not düşülecek.

Sempozyuma bildirileriyle katkı koyan altı üniversiteden akademisyenler, kamu kurum temsilcileri ile araştırmacılara teşekkür eden Belediye Başkanı Cevat Durak, “Karşıyaka’nın pek çok yönü, çok ince detaylarına kadar araştırılarak belgeler ortaya konmuş. Bu bilgiler geleceğin Karşıyakası için çok önemli. Belediye olarak bu tür işbirliği içinde her zaman çalışmalar üretmeye devam edeceğiz“ dedi.

Bir Cevap Yazın