İZELMAN öğrencileri Atatürk’ü özlemle andı

s863888İZELMAN Anaokulları öğrencileri, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 75.yılında saygıyla andı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İZELMAN AŞ’ye bağlı anaokullarında eğitim gören çocuklar, 10 Kasım Atatürk’ü anma programı etkinliğine “Andımızı” okuyarak başladı. 10 Kasım şiirinin ardından Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum elbet birgün toprak olacaktır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır”, “Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir”, “ “Egemenlik verilmez alınır” ve “Ne mutlu Türk’üm” sözlerini hep bir ağızdan söyleyen çocuklar, Atatürk’ün büstü önüne karanfil bıraktı.

Öğrenciler, İZELMAN Genel Müdür Hüseyin Kırmızı’ya da kendi elleriyle hazırladıkları mozaikten Türk Bayrağını hediye etti. İZELMAN Anaokulları’nda eğitim gören her bir çocuğun Cumhuriyet’in çocukları ve gelecekte Cumhuriyet’in bekçileri olduğunu ifade eden İZELMAN Genel Müdürü Hüseyin Kırmızı, “Büyük Atamız Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 75.yılında rahmet ve şükranla anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından sona erdi.

Bir Cevap Yazın