FESTİVAL GİBİ YARIŞMA İÇİN BAŞKAN DURAK’A TEŞEKKÜR

IMG_2368“4. Karşıyaka Uluslararası Latin Dansları Şampiyonası” öncesi Karşıyaka Gondol Kafe’de tanıtım kokteyli düzenlendi. Kokteylde, Türkiye Dans Sporları Federasyon Başkanı Tolga Han Çinkitaş, Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’a plaket vererek, dansın gelişmesine verdiği katkılar nedeniyle teşekkür etti.

Yarışmaya katılacak dansçılar ile protokolün katıldığı kokteylde konuşan Tolga Han “İzmir, Türkiye’nin yıldızı, yükselen bir şehridir. Güneş doğudan doğar. Ancak bana göre batıdan doğan güneş ülkemizi aydınlatmaktadır. Güzel İzmir’in en güzel yeri Karşıyaka’da bu yıl uluslararası yarışmamızın 4. gerçekleştiriyoruz. Her yıl daha iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bize tüm imkanları sunan Karşıyaka Belediye Başkanı
Cevat Durak’a dansı seven tüm sporcular adına teşekkür ediyorum“ dedi.

Plaketi tüm Karşıyakalılar adına aldığını belirten Başkan Durak’ta konuşmasında Türkiye’de dansın gelişmesinde ve sevilmesinde Tolga Han’ın yerinin büyük olduğunu belirterek, “Dans sporcuları dünyada adını duyurmaya başladı. Federasyonun bu alanda büyük başarıları bulunuyor. Karşıyakalılar da bu organizasyonla uluslararası üne sahip dansçıları izleme imkanı buluyor. Katkılarınız için biz size teşekkür ediyoruz“ diye ekledi.

“Aşka Dans, Aşkla Dans” sloganı ile düzenlenen bu yılki dans şampiyonasının finali 8 Kasım 2012 Cuma günü saat 21.00’de Mavişehir Arena’da halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek. 15 ülkeden katılan çiftler şampiyon olmak için yarışacak.

Bir Cevap Yazın