Bir adım öne çıkanlar ödüllendirildi

Mandal Ajans tarafından her yıl hazırlanan İzmir’in en lezzetli rehberi İzmir Gourmet Guide’ın 4’ncü sayı lansman gecesi ve Bir Adım Öne Çıkanlar ödül töreni İzmir Arena’da görkemli bir geceyle kutlandı.

800 civarında seçkin davetlinin katılımıyla gerçekleşen ve İzmirli Hakan Doğanay’ın sunuculuğu üstlendiği gecede 12 farklı kategoride İzmir Gourmet Guide Seçici Kurul Üyeleri tarafından belirlenen 36 mekana ödülleri verildi.

Özel sunumlarla özel lezzetlerin ikram edildiği gecede Bloco Entrudo grubu ödül töreni sırasında tencere ve tavalarla perküsyon şov gerçekleştirdi.

Balık & Deniz Ürünleri’nde Adabeyi Balık Restaurant, Balıkçı Hasan, Körfez Restaurant, Et & Kebap’ta Altınkapı Döner & Kebap, Boğaziçi Restaurant, Cumba Restaurant’a ödül verildi.
Dünya Mutfağı’nda %100 Rest – Café & More, Equinox, Margaux Restaurant’a, Türk Mutfağı’nda Beğendik Abi Lokantası, Mustafa Usta, Yenice Lokantası’na, Ev Yemekleri’nde Ayşa Boşnak Börekçisi & Ev Yemekleri, İdil Mantı Evi,Morisi Girit Mutfağı’na, Restaurant Café & Bar’da Alin’s, Leman Kültür, Midpoint’e, Fast Food’da Çağdaş Büfe, Friend’s & Burgers, Kokoreçci Asım Usta’ya, Cafe & Kahve Mekanı’nda Cafe Reci’s, Mado, Tea & Pot’a, Kahvaltı & Börek’te Alsancak Unlu Mamüller, Angelina Patisserie, Tereci, Pastane & Tatlıcı’da Ağam Baklavaları, Bravo Patisserie, Reyhan Pastanesi, Bar & Gece Kulübü’nde Club En Velo, House 44 Midnight, Öküz, Meyhane kategorisinde ise Meyhane Endülüs, Meyhane Sisim ve Nihat Baba’ya (Tulumbalı Meyhane) verildi.
Bu yıl ilk kez verilen altın tabak ödülleriyle İzmir’in yeme içme kültürüne emek vermiş ve katkı sağlamış 3 simge isim onurlandırıldı.
Adil Müftüoğlu Lokantası Kurucusu Adil Müftüoğlu, Pizza Venedik Kurucusu Ahmet Günter Sezener) ve Deniz Restaurant Kurucusu Yılmaz Ramazan Çelikkaya’a Altın Tabak ödüllerinin sahibi oldu.

İzmir Gourmet Guide Yayımcısı ve Mandal Ajans Başkanı Serkan Saysen gecede yaptığı konuşmasında kitabın ios ve android uygulamalarını hazırladıklarını ve 2014 yılının ilk günlerinde İzmir Gourmet Guide’ın cep telefonları ve tablet bilgisayarlarda yerini alacağı müjdesini verdi.
Ödül töreni sonrasında Sunshine Band’in verdiği konserle misafirler keyifli dakikalar geçirdi.

Bir Cevap Yazın