BOSTANLI ROTARY’DEN MUSTAFA KALYONCU’YA MESLEK HİZMET ÖDÜLÜ

Rotary tarafından her yıl mesleğinde üstün başarı göstermiş, yüksek etik değerleri benimsemiş ve mesleğini ileriye götürmüş kişilere verilen Meslek Hizmet Ödülü bu yıl Bostanlı Rotary Kulübü tarafından Ege Bölgesi Sanayi Odası Genel Sekreteri Mustafa Kalyoncu’ya verildi.

Rotary 2440. Bölge Bostanlı Rotary Kulübü Hilton Oteli’nde düzenlediği tören ile İzmir’de sanayiye önemli katkıları olan aralıksız 39 yıldır EBSO’da değişik kadrolarda görev yapan EBSO Genel Sekreteri Mustafa Kalyoncu’ya Meslek Hizmet Ödülü verdi.

Bostanlı Rotary üyeleri ve EBSO yetkililerinin katıldığı tören Mustafa Kalyoncu’nun biyografisinin okunmasıyla başladı. Bostanlı Rotary Kulübü Başkanı Berkay Eskinazi ‘Aynı meslekte, aynı yerde uzun yıllar başarı ile çalışmak ve yükselmek kısacası istikrar günümüz şartlarında kariyer hayatında en zor rastladığımız şey. Sayın Mustafa Kalyoncu 1974 yılından itibaren yürüttüğü başarılı görevler ile Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın yarım yüzyılı aşan tarihinde Genel Sekreterliğe Oda personelinin içinden yükselmiş ilk isimdir. 1974 yılında EBSO da göreve başlayıp 2000 yılına kadar çeşitli kadrolarda çalışmalarını sürdürmüştür. 2000 yılından itibaren ise Genel Sekreter olarak görevine devam etmektedir. 39 yıldır EBSO çatısı altında, Ege Bölgesi ve İzmir sanayisinin problemlerinin gündeme gelmesi, çözümlerinin tespit edilerek sonuçlandırılmasıyla ilgili ülkemiz sanayisine hizmet eden KALYONCU, Türkiye Kalite Derneği Muhasip Üyeliği ve Türkiye Odalar, Borsalar ve Birlik Personeli Sigorta ve Emekli Sandığı Vakfı Genel Kurul Delegeliği görevlerini yürütmektedir. Bizlerde Bostanlı Rotary Kulübü olarak hayatı böyle başarılarla dolu, sadece lendi mesleğine değil EBSO çatısı altında pek çok mesleğe en önemlisi şehrimiz sanayisine verdiği yürekten çabalar adına her yıl geleneksel olarak verdiğimiz “meslek hizmet ödülü”nü bu yıl Sayın Mustafa Kalyoncu’ya vermekten gurur duyuyor ve teşekkür ediyoruz.Kulüp olarak kendisine çalışmalarında ve bundan hayatında başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

Bostanlı Rotary Kulübüne teşekkür eden Mustafa Kalyoncu Kalyoncu 39 yıldır EBSO çatısı altında hizmet vermekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. İzmir sanayisi için EBSO olarak her zaman daha ileriye gitmeyi amaçladıklarını belirtti. Meslek hizmet ödülünün kendisi için çok anlamlı olduğunu ve ödülü arkadaşları adına aldığını ifade etti.

Bir Cevap Yazın