Türkiye’nin incisi İzmir Arena

Biz İzmir Arena’yı büyük konserler, düğünler ve etkinliklerden biliyoruz. Aslında bu bizim bildiğimizin bir kısmı. Karşıyaka LIFE dergisinin 5.yıl kutlama gecesine ev sahipliği yapan bu mekanı sizler için yerinde tanımak istedik. Ve Pazarlama ve Satış Müdürü, Ahmet Tevfik Pısıl’a konuk olduk. Ona bir organizasyonun olmazsa olmazlarından, etkinlikler öncesi görünmeyen hazırlıklara kadar bir dizi soru sorduk. O da sizler için cevapladı…

Kendinizden biraz bahseder misiniz? İzmir Arena’daki neredeyse tüm konser ve düğün organizasyonlarının arkasında hep siz varsınız?
1979 İzmir doğumluyum. Öğrenim hayatım bittikten sonra bir akrabamızın seralarının başına geçtim. Bu işi yapacağım hiç aklıma gelmemişti, bilmeden kökünden başlamış oldum. Çünkü dekor ve süslemenin ana temeli çiçekti, tüm saksı ve kesme çiçeklerinin nasıl yetişeceği, ne zamanlarda olduğunu, hangi iklimlerde yetiştiğini ve ömürlerinin sürelerini bu şekilde öğrenmiş oldum. Daha sonra Türkiye’nin her yerinde organizasyon ve süsleme yapan bir firma ile anlaşarak bu sektörün tam anlamıyla içinde olmaya başladım. 8 seneden sonra İzmir’in en önemli mekanı ve bana göre incisi olan İzmir Arena’ya geçtim. İncisi diyorum çünkü İzmir Arena bir etkinlik alanı Türkiye’de ne yazık ki yok. Sorunuzda bile sadece konser ve düğün organizasyonlarından bahsetmişsiniz ama biz burada bunların yanı sıra lansman, kongre, toplantı, fuar, piknik, çocuk ve gençlik festivalleri, konsept partiler, kurumsal gala yemekleri ve uluslararası etkinlikler yapıyoruz.

Bir Cevap Yazın