SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYE BAŞKANLARI KARŞIYAKA’DA BULUŞTU

IMG_1898 IMG_1867Sosyal Demokrat Belediye Başkanları, SODEM’in Karşıyaka Buluşması’nda biraraya geldi. 60 sosyal demokrat belediye başkanı, “Gençlerin İstihdama Katılımı” panelinde, yerel yönetimlerin genç işsizliğine çözüm olacak projelerini ve önerilerini tartıştı.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ın da katıldığı toplantıya ev sahipliği yapan Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, genel bir sorun olan işsizliğe, yerel yönetimlerin bölgesel çözümlerle çare olabileceğine vurgu yaparak, “Sosyal demokrat belediyeler olarak, amacımız, ülkemizde uygulanan eğitim politikalarının dayatmaya çalıştığı olumsuzluklardan, genç nesillerimizi korumak, sadece ekonomik yetersizlikler nedeniyle, çocuk ve gençlerimizin sistemin dışında kalmasının önüne geçebilmektir” dedi. Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) Başkanı ve Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ise, açılış konuşmasında, derneği kuruluş amacına dikkat çekerek, “SODEM’i kurmada iki ana amacımız vardı. Birincisi genelde iktidar olabilmek için yerelde güçlü olmalısınız. Sosyal demokrat belediyelerin güçlenmesini istiyoruz. İkincisi ise, CHP Avrupa Birliği içinde yanlış anlatılıyor. Farklı kesimler anlatınca onların istediği gibi gösteriliyor. Türkiye’deki sosyal demokrat anlayışı sivil toplum kuruluşu olarak Avrupa’da anlatmayı hedefledik. Kısa sürede önemli başarılar elde ettik“ diye ekledi.

Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği SODEM’in Genel Kurulu’nun da gerçekleştirildiği “Karşıyaka Buluşması” açılış konuşmalarının ardından, “Gençlerin İstihdama Katılımı” paneli ile devam etti. SODEM Genel Sekreteri Onur Eryüce’nin moderatörlüğünde gerçekleşen panelin konuşmacıları ise, SODEM Başkanı ve Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın oldu.

Bir Cevap Yazın