KARŞIYAKA’DA 90. YILA MUHTEŞEM KUTLAMA

IMG_7916 IMG_8068Karşıyaka, Cumhuriyet’in 90. yılını görkemli etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor. Karşıyaka Belediyesi, 28 Ekim’de 1000 kişilik dev halk oyunları ekibiyle Anayasa Meydanı’nda Zeybek gösterisi yaparken, 29 Ekim’de de sahili havai fişek ve meşalelerle aydınlatacak. Cumhuriyetin her zamankinden daha fazla sahiplenilmeye ihtiyaç duyulan bir dönemden geçildiğini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Karşıyakalıları 28-29 Ekim tarihlerinde, bayraklarıyla alanlarda buluşmaya davet etti.

1000 Kişiyle Zeybek

Cumhuriyet’in 90. yıldönümü Karşıyaka’da 2 gün sürecek etkinliklerle kutlanacak.
28 Ekim’de, saat:19.00’da Belediye Binası önünden başlayacak Fener Alayı ve Bayrak Yürüyüşü Anayasa Meydanı’nda sona erecek. Meydanda ise, Karşıyaka Belediyesi Halk Oyunları Ekibi 1000 kişilik dev kadrosuyla Zeybek Gösterisi gerçekleştirecek. Havi fişek gösterisinin de yapılacağı etkinlikte, binlere kişi Andımızı da okuyacak.

Cumhuriyet Ateşi Sahilde Yanacak

29 Ekim günü, kutlamalar, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerin ortaklaşa hazırladıkları program çerçevesinde gerçekleşecek. Programın Karşıyaka ayağında gerçekleşecek konser için on binlerce kişi saat:21.00’de Bostanlı Rekreasyon Alanı’nda buluşacak. Şahnaz Sam ve Emir Yeşil Dolapdere Project’in sahne alacağı konser öncesinde ise, Karşıyaka sahilinde muhteşem bir havai fişek ve meşale gösterisi gerçekleştirilecek. Karşıyaka sahilinde buluşacak on binlerce kişi, hep birlikte “Cumhuriyet Ateşi”ni yakacak.

Bir Cevap Yazın