KARŞIYAKA’YA 37 BİN METREKÜP İSTİNAT

IMG_8769 IMG_9800Karşıyaka Belediyesi heyelan riskine karşı kentin muhtelif yerlerinde istinat duvarları örerek önlemler alıyor. Son dokuz yıl içinde 37.192 metre küp istinat duvarı yapıldığını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, “Heyelan olmadan önlemlerimizi almak istiyoruz. Belediye Şantiye tesislerimizin olduğu alanlar ve Bostanlı Deresi kollarının içi başta olmak üzere pek çok yerde istinat duvarları yaptık. İşlenecek taşları da yol ve park alanlarımızda yaptığımız düzenlemelerden elde ediyoruz. Kendi ekip ve ekipmanımızı kullanarak, maliyeti de azaltıyoruz“ dedi.

Karşıyaka Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında Cumhuriyet Mahallesi Bülent Ecevit Kültür Merkezi çevresi, Cumhuriyet Mahallesi’ndeki taş ocakları içi, Örnekköy bölgesinde dere içleri başta olmak üzere kentin tüm alanlarında ihtiyaç olan yerlere istinat duvarı yapılıyor.
Yerin özelliğine uygun bazen 10 metreye kadar yükseklikte yapılan duvarlar adeta bir kale surlarını andırıyor.

Belediye Şantiye ekipmanlarının artışı ile hızlanan çalışmalar kapsamında Yamanlar Dağı Gençlik Merkezi yolları ile Mavişehir sahilinde de benzeri taş dolgu ve düzenleme çalışmaları yapıldı.

Bir Cevap Yazın