GOODY ÇOCUK TİYATROSU SEZONU İZMİR’DEN AÇIYOR…

GCT_Tiyatrokare_Gorsel_ (8)Goody Çocuk Tiyatrosu yeni sezona İzmir’den başlıyor. 3 Ekim’de İzmir Çamlaraltı Koleji’nde sahnelenecek Goody Çocuk Tiyatrosu’nun “Bir Dostluk Hikâyesi” adlı müzikli oyunu, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde ise İzmir Fatih Koleji’nde öğrencilerle buluşacak.

Düzenlediği sosyal sorumluluk projeleriyle sahipsiz hayvanların en büyük destekçisi olan Türkiye’nin lider kuru kedi-köpek maması markası Goody’nin, tiyatro sanatçısı Nedim Saban yönetimindeki Tiyatrokare ekibiyle birlikte projelendirdiği Goody Çocuk Tiyatrosu yeni sezonu açıyor.
Senenin ilk oyununu İzmir’de sahneye koymaya hazırlanan Goody Çocuk Tiyatrosu, 3 Ekim’de İzmir Çamlaraltı Koleji’nde temsil düzenleyecek. Ardından ise 4 Ekim’de de İzmir Fatih Koleji’nde çocuklarla buluşacak.
Çocuklarda hayvan sevgisini geliştirmek amacıyla projelendirilen ve Tiyatrokare kurucusu Nedim Saban tarafından kaleme alınan “Bir Dostluk Hikâyesi” adlı oyun, bir ev köpeği ile sokak kedisinin dostluğunu ve etrafında gelişen olayları anlatıyor. DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü uzmanları tarafından incelenip ilkokul çocukları için pedagojik açıdan uygunluğu onaylanan tiyatro oyununda “La Fontaine” fabllarına da yer veriliyor.
Ünlü sanatçıların da destek verdiği proje için Ömür Gedik, Tuna Arman, Reyhan Karaca ve Yavuz Seçkin gibi hayvan haklarına duyarlı sanatçılar da kamera karşısına geçti. Oyunun içindeki fabl karakterlerini canlandıran sanatçılar, böylece çocukların gerçek hayatla sinema arasında bir köprü kurmasını sağlıyor.
Goody Çocuk Tiyatrosu ile geçen sene yaklaşık 7 bin 500 öğrenciye ulaştıklarını bu sezon ise 20 okulda temsil düzenlemeyi hedeflediklerini anlatan oyunun yazarı ve yönetmeni tiyatro sanatçısı Nedim Saban, “Oyunumuz ile çocuklara doğa ve hayvan sevgisini aşılamaya çalışıyoruz. Evcil hayvanların bir oyuncak olmadığını bu nedenle sahiplenilen hayvanların sokağa terk edilmesinin ne kadar yanlış olduğu mesajının altını çiziyoruz. Sahipsiz hayvanlara destek olunması gerektiğini anlatan projemize hayvansever sanatçılarımız destek verdi. Oyunumuzu bu yıl daha çok çocuğa ulaştırmak arzusundayız. Bu nedenle belediyelerin kendi bölgelerinde bulunan ilkokul öğrencileri ile büyük ölçekli kurumların çalışanlarının çocuklarına ulaştırmaları için girişimlerde bulunuyoruz. Böylece mümkün olduğu kadar çok çocuğu hayvan dostu yapmak ve özellikle sahipsiz hayvan destekçisi olmalarını sağlamak istiyoruz” dedi.

Sahipsiz hayvanların en büyük destekçisi olan Goody tarafından hayata geçirilen Goody Çocuk Tiyatrosu’nun “Bir Dostluk Hikâyesi” adlı müzikli çocuk oyunu ile ilgili tüm detaylara www.facebook.com/Goodymama; Goody markalı ürünler ile ilgili bilgiye de www.goody.com.tr’den ulaşılabilir..

Bir Cevap Yazın