Bostanli Rotary hayatları değiştirmeye hazırlanıyor

PASTASosyal sorumluluk kapsamında gerçekleştirdiği toplum hizmetleri projeleri ile toplumun sağlık, eğitim, çevre gibi sorunlarına kalıcı çözümler getiren Bostanlı Rotary 2012 – 2013 döneminde bu kapsamda gerçekleştirmeyi planladığı projelerinin stratejik planlamasını Bölge Başkanı, rotaractlar ve interactlar ile paylaştı.
2440 Bölge Federasyon Başkanı Rtn. Esat Kardıçalı Başkanlığında Hilton Oteli’nde gerçekleştirilen stratejik planlama toplantısı’nda Bostanlı Rotary Kulübünün 2013 – 2014 yılı dönem yönetimi tarafından “Rotary ile Yaşamları Değiştirin” ana teması kapsamında hazırlanan ve Toplum Hizmetleri, Meslek Hizmetleri ve Kulüp Hizmetleri alanında gerçekleştirilmesi planlanan projeler değerlendirildi ve planlaması yapıldı. Komite başkanları ve Bostanlı Rotary Başkanı Berkay Eskinazi tarafından proje sununları gerçekleştirilen toplantı eşlerinde katıldığı akşam yemeği ile sürdü. Ersev Erşahin’in üyeliğe kabulünün ardından gelen pasta kesildi.
Gecede konuşan U.R. 2440 Bölge Federasyon Başkanı Rtn. Esat Kardıçalı, kurulduğu gündem itibaren sosyal sorumluluk kapsamında toplumun her kesimine sağlık, eğitim, çevre ve diğer alanlarda okuma yazma kurslarından, meslek projelerine, çocuk felci projesinden eşli bağış projelerine kadar artı değer katmak üzere çalışan Rotary kulüplerinin gerçekleştirdiği uzun dönemli projelerin geldiği noktadan mutluluk duyduklarını ifade etti. Bostanlı Rotary Kulübünün 2013 – 2014 dönemi için planladığı projelerin bu amaç ile pek çok kişinin hayatını olumlu yönde etkileyeceğini, farkındalık yaratacağını belirten Kardıçalı kulüp yönetimini farklı alanlarda bu kadar çok projeyi hayata geçirmeye hazırlandıkları için kutladı ve başarılar diledi.
2013 – 2014 yılı Dönem Başkanı Berkay ESKİNAZİ ise “Rotary kulüplerinin uzun yıllardır topluma hizmet amacı ile yürüttüğü projelerini farklı alanlarda planladığımız projelerimiz ile devam ettirmekten, arttırmaktan ve değişik kesimlerden insanların hayatına yenilikler katarak farkındalık yaratmaktan büyük mutluluk duyacağız. Bu amaç ile bu dönem başta eğitim olmak üzere, afet eylem planından, çevre korunmasına, sağlıktan kültür ve sanata kadar gençliği, kadınları kısacası toplumun her kesiminin hayatını etkileyen pek çok alanda projelerin stratejik planlamasını tamamladık. Projeleri geliştirip hayata geçirirken diğer kulüpler ve bölgemiz ile ortak projelerde de görev alacağız. Görevi devraldığımız günden itibaren zaten başladığımız ve tamamladığımız projelerimiz var. Amacımız “Rotary ile Yaşamları Değiştirin” temasının ruhuna uygun pek çok proje ile yaşamları değiştiremek ve yaşadığımız toplumu ve kulübümüzü daha iyi bir geleceğe taşımak.” Dedi.

Bir Cevap Yazın