BALKAN ÜLKELERİ KARŞIYAKA’DA “BARIŞ” İÇİN DANS ETTİ

IMG_9816 IMG_9761Balkanların tüm renkleri “Dünya Barış Günü”nde Karşıyaka’da buluştu. Karşıyaka Belediyesi’nin Karadeniz dernekleri Federasyonu KADEKON ile birlikte gerçekleştirdiği etkinlikte, 7 ülkenin halk dansları ekipleri gösteriyle kenti barışın tüm renklerine boyadı.

KADEKON’un İzmir Fuarı’ndaki Karadeniz Sokağı etkinlikleri kapsamında İzmir’de ağırladığı 7 ülkenin halk dansları ekiplerinin Karşıyaka’daki “1 Eylül Dünya Barış Günü” etkinliği, Karşıyaka Çarşısı’ndaki “Uluslararası Barış Yürüyüşü” ile başladı. Karşıyaka Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Çalışkan ile KADEKON Genel Başkanı Hızır Murtezaoğlu’nun da katıldığı kortej renkli görüntüler eşliğinde Karşıyaka Vapur İskelesi’ne ulaştı.

Bulgaristan, Sırbistan, Karadağ, Makedonya, Bosna Hersek, Kosova ve Osetya’dan gelen halk dansları ekipleri Vapur İskelesi önündeki gösterileriyle de barış mesajları verdi. Çok sayıda vatandaşın izlediği gösterileri izleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak da, alanda verilen barış mesajlarına katılarak, “Savaşın olmadığı, barışın hakim olduğu, Atatürk’ün sözlerinin unutulmadığı güzel günler” dileğini Karşıyakalılarla paylaştı.

Bir Cevap Yazın