“41 SOSYAL PROJE”DEN İKİSİ AYNI MERKEZDE BULUŞUYOR BİR TESİS İKİ PROJE

Proje şampiyonu Karşıyaka’da bir tesis daha start almaya hazırlanıyor. Başkan Durak, adım adım uygulamaya soktuğu “41 Sosyal Proje”den “Halk Sağlığı Merkezi” ile “Halk Eczanesi”ni tek çatı altında hayata geçirecek. Halk Eczanesi’ni de bünyesinde bulunduracak olan ve pek çok hizmetin ücretsiz verileceği Halk Sağlığı Merkezi’nde ihale aşamasına gelindi.

Karşıyaka Belediyesi tarafından Zübeyde Hanım Mahallesi’nde projelendirilen “Karşıyaka Belediyesi Halk Sağlığı Merkezi” Belediye Başkanı Cevat Durak’ın, en büyük sağlık projelerinden biri olarak dikkat çekiyor. Geçmişte, farklı projelerle tüm yaş gruplarına yönelik sağlık hizmetlerini faaliyete geçirdiklerini hatırlatan Başkan Durak, “Yeni projemiz, hepsini aynı çatı altında toplayacak, tüm yaş gruplarına aynı merkezde ulaşabileceğimiz bir merkez olacak” dedi.

Zübeyde Hanım Mahallesi 7447/15 Sokak’ta yapılacak “Karşıyaka Belediyesi halk Sağlığı Merkezi” 520 metrekarelik bir alanda projelendirildi. Belediye Başkanı Durak’ın “41 Sosyal Projesi”nden biri olan tesis bünyesinde, bir başka proje de hayat bulacak. “41 Sosyal Proje” arasında yer alan “Halk Eczanesi” de, Halk Sağlığı Merkezi içinde faaliyet gösterecek.

İhalesi önümüzdeki günlerde yapılacak olan “Karşıyaka Belediyesi Halk Sağlığı Merkezi” doktor odaları, toplantı odası, hemşire odası, yemekhane, eczane, kan alma bölümü, laboratuvar, tanı odası, kantin, EKG, ilk müdahale odası, ilk yardım odası, acil müdahale, mamografi, ultrason, ilaç ayrıştırma odası, sintigrafi, ilaç depolama alanı ve derslikten oluşuyor.

Bir Cevap Yazın