KARŞIYAKA’DA SAHİLDE İŞGALE GEÇİT YOK

ZFR_6310 ZFR_6314Çalışmaları ile sık sık gündeme gelen Karşıyaka Belediye Zabıtası bu kez Karşıyaka Sahilinde operasyon yaptı. Belediye Encümeni kararı ile sahilde yaya yoluna taşan kafeteryaların masa ve sandalyelerine el koyan ekipler seyyar satıcıların tezgahlarını da topladı.

Zabıtalar geçtiğimiz günlerde öncelikle Karşıyaka Çarşısı’nda tüm uyarılara karşın yaya yollarını işgal etmekten vazgeçmeyen manavların mallarını topladı. Daha sonra Nergiz bölgesinde süpermarketlere operasyon düzenleyen ekipler yaya yollarını boşalttı. Fırınlara pide baskını da yapan ekipler en son olarak cami çevrelerindeki dilencileri toplayarak cezai işlem yaptı.

Şikayetlerin yoğun olarak yaşandığı İskele önü başta olmak üzere, sahil bölgesine müdahale eden ekipler, işyerlerini yaya yollarını işgal etmemeleri konusunda uyardı. Daha önce de işlem yapılan 3 kafeteryanın yaya yolunda kalan masa ve sandalyelerine el koyan ekipler, başta midye satıcıları olmak üzere seyyarlara da göz açtırmadı. El konulan gıdalar daha sonra imha edildi. Yapılan uygulama sırasında herhangi bir taşkınlık yaşanmadı.

Bir Cevap Yazın