KARŞIYAKA’DA RAMAZAN AKŞAMLARI BİR BAŞKA GÜZEL

IMG_1762 IMG_1784Karşıyaka Belediyesi’nin artık gelenekselleşen Ramazan eğlenceleri start aldı. Bu yıl, “Sokak Sokak Ramazan” adı altında düzenlenen etkinlikler, 15 ayrı noktada gerçekleştirilecek. Hacivat ve karagöz, orta oyunu gibi geleneksel gösterilerin yanı sıra, nostalji geceleri ile de, Karşıyaka’da ramazan akşamları ayrı bir renk kazanacak.

Karşıyaka Belediyesi’nin “Sokak Sokak Ramazan” etkinliklerinin ilk adresi Nergiz Mahallesi oldu. Kadın Danışma Merkezi’nin önündeki parkta düzenlenen etkinlikte, Ramazan aylarının unutulmaz karakterleri sahne aldı.

Karagöz- Hacivat gösterisi hem perdede, hem de canlı performans olarak sergilendi. Ayrıca ilizyon gösterisi, Kavuklu ile Pişeker, Aşuk ile Maşuk, Meddah, kostümlü animatörler ile fasıl grubu izlemeye gelenleri eğlendirdi. Keloğlan ve Nasrettin Hoca gibi unutulmaz karakterlerin de canlandırıldığı programda çocuklara yüz boyama etkinliği yapılıp, sosis balon, kağıt helva ve pamuk şekeri dağıtıldı.

Karşıyaka Belediyesi ikram araçları da etkinlikleri izlemeye gelenlere çay ve soğuk içecekler ikram etti. Ramazan eğlencelerinin bir bölümü canlı gösterileri ile gerçekleştirilirken, bir bölümü de nostalji şarkıları ile gerçekleştirilecek. Gösteriler İftar vakti yemek verilen Girne Caddesi eski lunapark alanında yeni yapılan aş evinde, yarım saat sonra ise mahallelerde gerçekleşecek.

KARŞIYAKA’DA RAMAZAN AKŞAMLARI BİR BAŞKA GÜZEL” için bir yorum

Bir Cevap Yazın