KARŞIYAKA RAMAZANI “DAVUL ŞOV”LA KARŞILIYOR

IMG_1169 IMG_1162Karşıyaka Ramazan ayını renkli ve eğlenceli bir etkinlikle karşılamaya hazırlanıyor. Karşıyaka Belediyesi’nin Radyo Romantik Türk işbirliği ile gerçekleştireceği “Hoş Geldin Ramazan” etkinliği 8 Temmuz 2013 Pazartesi günü akşam saat:20.00’de Bostanlı Rekreasyon Alanı’nda düzenlenecek. Belediye Bandosu, Davul şov ve Nostalji Partisi ile renklenecek gece de Pozitive Band Orkestrası da sahne alacak.

Ramazanın ilk sahurunu eğlenceli bir etkinlikle karşılayacak olan Karşıyaka Belediyesi’nin bu etkinliğinin duyurusu da, ilginç bir yöntemle yapılacak. Etkinliğin olduğu 8 Temmuz Pazartesi günü, geleneksel kıyafetler giyen davulcular, Karşıyaka Çarşısı’nda tellal eşliğinde Karşıyakalıları “Hoş Geldin Ramazan” etkinliğine davet edecek.

Ramazan ayının geleneklerine uygun hazırlıklar yaptıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, “Ramazan ayı boyunca, geleneklerimize uygun etkinlikler gerçekleştireceğiz. İftarları bu yıl çadırdan, yeni yaptırdığımız Aşevi’ne taşıyoruz. Eski Lunapark’ın olduğu bölgede yaptırdığımız Aşevi’nde sivil toplum örgütleri ile birlikte iftar yemekleri verilecek. Mahallelerde de, Ramazan akşamlarını etkinliklerle renklenecek. Bu güzellikleri hemşerilerimizle birlikte yaşamak istiyoruz. Vatandaşlarımızla etkinliklerimizde buluşacağız. 8 Temmuz akşamı ise, Karşıyakalı ile birlikte Ramazan’ı karşılayacağız. Bütün İzmirlileri de bu eğlenceye davet ediyoruz“ dedi.

KARŞIYAKA RAMAZANI “DAVUL ŞOV”LA KARŞILIYOR” için bir yorum

Bir Cevap Yazın