TÜRKAN SAYLAN KIZ KONUKEVİ’NE ANLAMLI BAĞIŞ

ZFR_2904Karşıyaka Belediyesi tarafından hizmete açılan Türkan Saylan Kız Konukevi’ne anlamlı bir bağış geldi. Kredi ve Yurtlar Kurumu eki Bölge Müdürü Mehmet Erdül, gezdiği Konukevi’ne 1111 kitap bağışladı. Erdül, “Bu tesis 5 yıldızlı otel konforunda. Öğrencilerle konuşup, yaşam şartlarına bakınca, kendilerine katkımın olmasını istedim. Öğrenciler adına Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’a teşekkür ediyorum“ dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde çeşitli Daire Başkanlıkları görevinde de bulunan, yazar kimliğiyle de tanınan Mehmet Erdül, kendi kütüphanesinde yıllar süren birikimini bağışlarken büyük keyif aldığını belirtirken, “Kitap sevgim çocukluğumdan bu yana sürmektedir. Kendim için önemli gördüğüm eserleri biriktiririm. Üniversite öğrencilerinin araştırmalarına yardımcı olacak pek çok eseri özenle seçtim. Türk Tarihi, Atatürk ve Türk Klasikleri, şiir ve öykü kitapları bağışladım. 1930’lu yıllarda basılmış kitapların orijinal baskıları da bulunuyor. Bu güzel eseri görünce daha özenli davranmak istedim“ diye de ekledi.

Türkan Saylan Kız Öğrenci Konukevi’nin farklı bir anlayış hizmet verdiğini vurgulayan Mehmet Erdül, “İki kişilik odalarda her türlü konfor düşünülmüş. Çalışma odaları, çamaşırhane, ders çalışma odası, televizyon, internet vb. gereksinimler bulunuyor. Karşıyaka Belediyesi bu hizmeti ile öğrencilerin takdirini topluyor“ dedi.

Bir Cevap Yazın