Meleklerin gecesinden otistik çocuklara bağış

Özel Gazi Hastanesi’nin “Hemşireler Günü”, Balçova Termal Tesisleri Kardelen Salonu’nda düzenlenen gece ile kutlandı.

Geceye İzmir Ticaret Odası Sağlık ve Eğitim Komitesi Üyesi Ali Yiğit, Komite Başkanı Serdar Canko, İzmir İl Sağlık Müdür Yardımcısı Cengiz Balaban, Has Ajans Sahipleri Harun Aygün ile Semran Göbeklioğlu da katıldı.
Gecenin açılış konuşmasını yapan Gazi Hastanesi Başhemşiresi Ahu Polat, hastaların sağlıklarına kavuşmalarının bir ekip işi olduğu belirterek “Gazi Ailesi başhemşiresi olarak hemşirelerimle gururla çalışıyoruz. Çok eğlenerek bu geceyi mükemmel yapalım” dedi.

Gazi Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op.Dr. Salih Mertan engelliler için düzenlenen gecenin mutluluk verici olduğunu belirtirken Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Op.Dr. Selim Amato ise, hemşirelerin yıl boyunca hastalıkların en kötüleri ile boğuştuklarını ve zor şartlarda çalıştıklarını söyledi. Türkiye’nin nüfusunun yüzde 10’unun engelli olduğunu ifade eden Amato, “Bugün Anadolu Otizm Vakfı Başkanı efsanevi başkan Burhan Özfatura da yanımızda. Geçtiğimiz günlerde Pehlivanoğlu’nun 32’nci Yıldönümüne gittim. Otistik çocuklar için bir piyango bileti satışı yapıldı. Ve birkaç saat içerisinde 500 bin tl topladı. Biz de Gazi Hastanesi olarak tüm şirketlere örnek olması için bu uygulamayı destekliyoruz. Ve bir piyango çekilişi gerçekleştiriyoruz. Tüm şirketlerin kuruluş yıldönümlerinde engelliler için bağış toplansın” dedi.

Anadolu Otizm Vakfı yararına piyango çekilişi yapıldığı gecede konuşan Anadolu Otizm Vakfı Başkanı Burhan Özfatura, vakıflarına destek veren Gazi Hastanesi’nin ekibine, Dr. Salih Mertan ve Dr. Selim Amato’ya teşekkür etti. Onların gösterdikleri duyarlılığın çok önemli olduğunu vurgulayan Özfatura, “Türkiye’de 8 milyon engelli nüfusu var. Anne ve babaları ile birlikte 25 milyon nüfus ediyor. Bu çocuklara 0-14 yaş arasında sahip çıktığımızda büyük bölümü hayatlarını kendi ayakları üzerinde devam ettirebiliyor. Biz bir yola çıktık. Bu çocuklarımızın anne ve babaları gerçekten cennetlik. Salih ve Selim Beyle bu çocuklar için Yaşam Köyü kurma projemiz var. Rabbim kimseye bu sıkıntıyı vermesin. Anne ve babalar ‘Ben ölürsem çocuklarım ne olacak’ diyor. Önemli olan yardımın miktarı değil gönülden yapılması. Bu geceyi böyle bir ulvi amaca tahsis edildiği için çok teşekkür ediyorum” dedi
Gecede geliri Anadolu Otizm Vakfı’na bırakılmak üzere piyango çekilişi yaptı. Bin adet biletin hepsi satılırken, çekilişi kazananlara 3 tablet pc hediye edildi. Çekilişten 5 bin tl gelir elde edildi.

Bir Cevap Yazın