Kökleri sevgiye dayanan şirket, Tena

Babalar Günü öncesi, İzmir’in köklü tekstil şirketlerinden Tena’ya, Birgül Karagöz’ün de İK müdürlüğünü yaptığı şirkete konuk olduk. Bize şirketin dünü, bugünü ve yarınını anlatmasını istedik. İşte o açıklamalar…

Gönül Erkut

Mağazacılık sektöründe İzmir’de kurulup, Ege bölgesinin en önemli kurumlarından biri olmayı başaran Tena’dan bahsedebilir misiniz?
1995 yılında ilk mağazasını İzmir’in Kemeraltı semtinde açan Tena, kısa bir sürede müşterileri tarafından hızla sevilip, beğenilerek büyüdü. Hep şunu düşündüm ilk kez Tena mağazalarının doğuşunu duyduğumda, kısa sürede İzmir gibi özgüveni yüksek , seçici ve önemli bir şehirde nasıl olurda böyle kolay kabul görülüp marka olur bir kurum diye? Yaklaşık bir kaç ay içinde bu sihiri çözmüştüm aslında… Cevap: Sevgi’idi.
Şundan bahsetmek isterim müsadenizle; özenle ve sevgiyle kurulan bir yuvadan doğan güzeller güzeli annesine benzeyen o güzel bebek, “BesTE NAlbant”ın isminin ve soyadının hecelerinin verildiği bir kurumdur Tena!

Kurumun bu kadar kısa sürede hızla büyümesini sağlayan faktörler nelerdir?
Azimle, çalışkanlıkla, iyi niyetle, dürüstlükle, inançla oya gibi emekle işlene işlene sabırla büyüyen ama en önemlisi de hayat arkadaşı melek kalpli güzeller güzeli eşi Lütfiye Nalbant’ın sonsuz desteği ve sevgisinin verdiği güç ve çocukları Beste ve Berke Nalbant’ın varlığıyla renklenen, güçlenen Nalbant ailesinin sevgisine ve desteklerine karşı en az onlar kadar Ayhan Nalbant’ın da kalbinde duyduğu sevgi ve minnettarlıktır Tena’ yı büyüten…

Biliyor musunuz işveren olabilirsiniz, başarılı da… Ama bir Ayhan Nalbant olmak gerçekten ender bulunabilecek bir karakter ve kişilik ister.

Sizce çalışan ne ister?
Rahat çalışabileceği bir ortam ister. Performansının adil bir şekilde değerlendirilip hakkını zamanında almak ister, güven ister, güvence bekler. Fakat şunu belirtmeliyim ki en önemlisi çalıştığının farkına varmayacak kadar çok işverenine saygı ve güven duymak ister. İşverenin aklına, fikrine güvenmek ister, patronunun önder olmasını ister… Unutun her şeyi çalışan ne ister biliyor musunuz ? Patronunun; sabırlı, dürüst, öncü, akıllı, saygı değer, mütevazi, lider, güvenilir olmasını ister… Sanki: Ayhan Nalbant olmasını İster….

Şu anda Tena tekstil İK müdürü olarak tüm çalışanlar adına vermek istediğiniz mesaj nedir?
Öncelikle Ayhan Nalbant’ın anne ve babasına minnettarlığımız sonsuzdur. Bize ve ülkemize Ayhan Nalbant gibi bir değer kattıkları ve çok doğru insan yetiştirdikleri için kendilerine saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz. Değerli eşine ise; varlığınızla, sevginizle, sabrınız ve iyi niyetinizle, genç yaşınıza rağmen pırlanta gibi iki çocuk yetiştirip Ayhan Nalbant’ a giden güç ve sevgiyi üçe katladığınız için size teşekkürlerimizi sunarız.
Ben Tena mağazaları İnsan Kaynakları Müdürü olarak kurumumuzda görev yapan tüm Tena ailesi adına ifade ediyorum… Biz böyle akıllı, efendi, çalışkan ve dürüst bir patronumuz olduğu için çok şanslı olduğumuzu düşünüyoruz.

Böyle değerli bireylerden oluşan bir ailenin kurumunda görev almak gerçekten de çok büyük bir şans diye düşünüyorum. Bunu tüm Tena çalışanları adına belirttiğimin altını çizmek isterim. Bizler tüm böyle değerli, böyle özel bir baba ile çalışmaktan gurur duyduğumuzu belirtir, değerli Ayhan Nalbant’ın babalar gününü en içten duygular ile kutlar, tüm ailesi ile birlikte kendisine sağlıklı, mutlu, şanslı bir ömür dileriz.

Bu aileyle tanıştığınızda, 4 önemli ve özel değerle bir arada olduğunuzu bilir, onlar için elinizden geleni yaparsınız…

Ayhan Nalnant’ın çocuğu olmak…
Babam sen benim her şeyimsin, beni bugün ben yapan, varlığına sonsuz minnet duyduğum, her şeyi önceden görebilen, azimli, gün geçtikçe başarısına başarı, saygıma saygı, sevgime sevgi katan babam… Sen verdikçe var olan, ince ruhlu, melek yüzlü, hassas düşünceli, temiz kalpli babamsın benim. Bir o kadar keskin zekalı, disiplinin gerektiği yerde sert mizaçlı. Kendi düşüncelerinde oldukça başarılı, iradeli, mantıklı, yorum yeteneğine hayranlık duyduğum babam… Konuşma üslubunun güzelliğine , kelimeleri seçişine, kendini akıcı anlatışına hayran olduğum meraklı ve araştırmacı yapısına ayrıca sempati duyduğum, yeni şeyler öğrenmeye tutkulu, kendini aştıkça aşan babam. Ahhh bizim yaşına yaş kattıkça katlanıp da artan babamız… Ajandamız, beynimiz, kalbimiz… Koltuk değneğimiz, başımızı koyduğumuz yastığımız, akıl hocamız canım babamızsın. Seni çok seviyoruz. Babalar gününü kutluyoruz.

Tüm Tena ailesi olarak sizi seviyoruz ve Babalar Günü’nüzü en içten dileklerimizle kutluyoruz.

http://www.tenatekstil.com.tr/
0 232 4821831

Bir Cevap Yazın