Egeli Magazincilerin Oskarı sahiplerini buldu

Ege Magazin Gazetecileri Derneği’nin geleneksel İzmir’in Onuru Ödülleri Ege Palas Oteli’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
İzmirli gazeteci Yılmaz Özdil, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü Kurucusu Prof. Dr. Özdemir Nutku, Gediz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdullah Kavuk, Koyu bir hayvan hakları savunucusu- Türkiye’nin ilk ortodondist diş doktoru olan Hayırsever Ayşe Mayda, İzmir ve Çeşme’ye yatırımlar yapan Nail Özkardeş ile İzmir Turizmine uzun yıllar katkı koyan Alex Baltazzi ödüllendirildi.
Ege Palas Oteli, Exixiz- Millennium, Cevher Grubu, Özgen Akçagül & Blue Note Orkestrası, Medyatek, Sardunya, D&S Entegre İletişim, Orkut Güney, Kavaklıdere ve İzmir Arena desteğiyle hazırlanan geceyi İzmir’in iki başarılı ismi Kıvılcım Erdem ve Mehmet Necati Şentürk sundu. DEÜ GSF Heykel Bölümü Başkanı Yard. Doc. Gökçen Ergür tarafından tasarlanan ödüllerin sahiplerini bulduğu geceye İzmir’in önemli orkestralarından Özgen Akçagül & Blue Note Orkestrası törenin özel konukları için hazırladığı repertuvarı sundu. Programın tümü bizimizmir.tv ve azpor.tv tarafından naklen yayınlandı.
Gediz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı- İşadamı Abdullah Kavuk’un ödülü sırasında çok özel bir sürpriz yaşandı ve Ödülü veren Basın İlan Kurumu Bölge Müdürü Fikret Sönmez ile Kavuk’un 1974-1977 yıllarında Malatya Atatürk Lisesi”nden okul arkadaşı olmaları ilk yıllar sonra karşılaşmaları duygulu anlara neden oldu.
Ödülünü Ege Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan’dan alan turizm sektörünün duayeni Alex Baltazzi’de yaptığı konuşmayla magazinini çok kültürlü kent İzmir’de işleri çok zor olan magazin gazetecilerinden ödül almanın kendisi için mutluluk verici olduğunu söyledi.
Onur Ödülü’nün Ege Palas Oteli Genel Müdürü Sevda Zorlu’dan alan doğa hayvan , insan sevgisiyle İzmirlilerin gönlünde taht kuran Türkiyenin ilk ortodontisti Ayşe Mayda Ödülü alırken bu güne kadar çok sayıda ödül aldığını ama kendisini en çok bir gazete örgütünden ilk kez ödül aldığını ve bunu da Ege Magazin Gazetecilerinde almaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.
Ödülünü Gözlem Gazetesi Sahibi Çetin Gürel’den alan İşadamı Nail Özkardeş, Yaşarken ödül almak, onore edilmek mutluluk verici olduğunu söylerken, Ödülünü ünlü modacı Zühal Yorgancıoğlu’ndan alan Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü Kurucusu Prof. Dr. Özdemir Nutku ise ödülü Silivride tutuklu gazeteciler için aldığını söyledi.
Gazeteci Yılmaz Özdil’in ödülünü ise Hürriyet Gazetesi’nden Nuri İmre aldı.
İzmirli sunucular Kıvılcım Erdem ve Mehmet Necati Şentürk’ün muhteşem sunuuyla gerçekleşen tören Özgen Akçagül & Blue Note Orkestrası’nın yerli ve yabancı şarkılardan oluşan repertuvarıyla göz geceye renk kattı.

Bir Cevap Yazın