Menemen’de Köy Şenliği Coşkusu

Menemen'de adeta halk oyunları şöleni yaşandı (2)Menemen Belediyesi ve Menemen Kültür ve Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği işbirliğinde bu yıl 8.’si Süleymanlı Köyü Regülatör Piknik Alanı’nda gerçekleştirilen Köy Şenliği, binlerce kişinin katılımıyla büyük bir coşku içerisinde gerçekleşti.

Menemen Kültür ve Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği, 10. Yıl Gençlik Merkezi ve Gençlik Spor Kulübü Derneği, Egefem ve Yörem Halk Dansları Ekipleri’nin ülkemizin farklı yörelerine özgü halk oyunları gösterileri ile renklenen Köy Şenliği’nde; halat çekme, çuval ve yumurta yarışı etkinliklerine de yer verildi. Çocukların eğlencesine Menemen Belediye Meclis Üyeleri de ortak oldu. Etkinliğe katılan farklı siyasi partilerden Belediye Meclis Üyeleri, kendi aralarında yumurta yarışı yaptı.

Gün boyu devam eden eğlenceye ortak olan yaklaşık 3 bin kişiye, Süleymanlı Köyü’nde yaşayan kadınların hazırladığı kazanlar dolusu keşkek ikram edildi. Eğlenceli yarışmalar ve halk oyunları gösterileri ardından sahne alan Grup Mecaz ile Karadeniz pop müzik grubu BABER, izleyicilerini coşturdu. Binlerce kişi hep bir ağızdan şarkılar ve türküler söyleyerek gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

Bir Cevap Yazın