Efes’te Gökyüzü Şenlendi!

DSC_0082 erdinc ucuyorBu yıl ilk kez gerçekleştirilen TATCA 2013 Havacılık Festivali, geçtiğimiz hafta sonu İzmir Selçuk Havaalanında gerçekleştirildi. Selçuk semalarını birbirinden farklı hava araçları ile süsleyen ve pazar günü gerçekleştirilen festival; model uçak gösterileri ile başladı, Jet motorlu Solo Türk model uçakları gösterisi izleyenlerden beğeni toplarken, Ali İsmet Öztürk muhteşem hava şovu ile nefesleri kesti.
Katılımın oldukça yüksek olduğu Havacılık Festivalinde başka bir hava şovu ise izleyicilere adrenalin ve heyecan dolu dakikalar yaşattı. THK Gökçen Havacılık Efes Dropzone paraşütçülerinin yaptığı gösteri atlayışında tecrübeli paraşütçüler festival bayrağı, Türk bayrağı ve Gökçen Havacılık bayrağı açarken, wingsuit gösterileriyle de izleyenleri büyülediler.

Wingsuit “Kanat Tulumlar” dan unutulmaz şov!
Kanat tulumlar ile atlayış yapan ve yere yüz metre kala paraşüt açarak heyecanlı anlar yaşatan Efes Dropzone paraşüt hocalarından Beslan Babaoğlu ile yaptığı wingsuit gösterisi hakkında bilgi aldık. Standart paraşütçü tulumlarından farklı olarak, vücut ile kollar ve bacaklar arasına hava geçirmeyen parçalar eklenerek elde edilen bu giysiye “Kanat Tulumlar” yani wingsuit denildiğini ve bir paraşütçü aksesuarı olarak rüzgârın kanatların altında tutarak süzülmeyi sağladığını anlatan Babaoğlu, kanat tulumla uçuş yapabilmek için en az 200 atlayış yapılması gerektiğini ve atlayışların ardından bir koç eşliğinde kanat tulum paraşüt eğitimine başlanabileceğini söyledi.
Türkiye’de serbest paraşütçü yetiştiren tek merkez olan THK Gökçen Havacılık’a bağlı faaliyet gösteren Efes Dropzone’da başlangıç eğitimi seviyesindeki paraşüt öğrencilerinden yarışmalarla ilgilenen sporculara kadar geniş bir yelpazede eğitim verdiklerini belirtti.
Dünyanın ilk kıtalar arası wingsuit uçuşunu yapmış deneyimli öğretmen kadrosuyla Efes Dropzone hem eğitim hem de adrenalin seven havacılar için tandem ve skydive etkinlikleriyle THK Gökçen Havacılık Selçuk Efes havaalanında yer alıyor.

Bir Cevap Yazın