SAKİN ŞEHRE SAKİN SALON

40 tezgahta belgeli organik gıda ve ürünler satılacakTürkiye’nin sakin şehir başkenti Seferihisar’ın Ulamış Köyü’ne, içinde organik belgeli pazar, ahşaptan kahvaltı salonu ve restoran, kır düğünü, nişan ve sünnet alanı, dinlenme mekanları, çocuklar için oyun parkları ile mini hayvanat bahçesinin bulunduğu “Slow Saloon” kuruldu. 500 yıllık geçmişe sahip, 0.8 asit zeytinyağı, organik reçel ve sebze konserveleri ile ünlü bu yörük köyünün hemen girişinde 16 dönüm üzerinde yer alan mekan 15 Haziran Cumartesi günü, Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de katıldığı törenle hizmete girecek. Saat 20.00’de Şehnaz Sam konser verecek. Slow Saloon’da, cumartesi günleri organik belgesi olan, hafta içi de ilaçsız üretim yapan köylüler satış yapacak. İzmirli genç girişimci Özgür Güler, “Tesisimizde Ulamış köylüleri çalışacak. Kent yaşamından bunalan, yeşiler içinde eğlenip kafa dinlemek isteyen herkesi bekliyoruz” dedi.

Sakin şehre sakin dinlenme merkezi
Türkiye’nin ilk sakin şehir unvanını alan Seferihisar’ın Ulamış Köyü’ne, içinde organik belgeli pazar, kahvaltı salonu, restoran, yeşillikler arasında kır düğünü, dinlenme mekanları-(alanları) ve çocuklar için oyun alanlarının bulunduğu 16 dönümlük Sakin Saloon açılıyor.
Antalya’dan göç eden Yörüklerin 500 yıl önce kurduğu ve 0.8 asit zeytinyağı ve organik reçel ve sebze konserveliyle ünlü Ulamış Köyü’nün girişinde yer alan Sakin Saloon’da, cumartesi günleri organik belgesi olanlar ve hafta içi ilaçsız iyi tarım üretenler köylüler sebze, meyve ile ürünlerini satışa sunacaklar. Kamu yönetimi mezunu İzmirli genç girişimci Özgür Güler, “Kent yaşamından uzak ağaçlık ve bol yeşilliğin içinde yeralan 16 dönüm arazimizde insanların hasret kaldığı ahşaptan yapılan cefa ve restoran, çocuk oyun alanları, mini hayvanat bahçesi, köylülerin kendi ürettikleri organik gıdaların satıldığı standlar, düğün, nişan, sünnet geceleri için de özel bir mekan olacak. Slow Saloon tesislerimize gelen herkes kafasını dinleyip ailece eğlenebileceğinin garantisini veriyoruz” dedi. Tesislerde Ulamış Köylüleri çalışacak.

15 Haziran Cumartesi Günü Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in açılışını yapacağı Sakin Saloon’da saat 20.00’de Şehnaz Sam konser verecek. Slow Saloon Seferihisar’a 10 kilometre Ulamış Köyü levhasından girerek ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın