Madalyaya Doymayan Köpek Nero, Dünya 2.’si Oldu.

_ABC0744-1 _ABC0959-1Macaristan’ın Budapeşte şehrinde 16-19 Mayıs 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen ve toplamda 25.000’e yakın köpeğin yarıştığı Dünya Köpek Şampiyonası’na Nero isimli Deutsch Kurzhaar ırkı köpeği ile katılan Bora Pir, Working Class’ta Dünya 2.’liği kazanarak büyük bir başarıya imza attı.
Türkiye’de yapılan yarışmalarda 60’dan fazla derece alan, Türkiye Şampiyonluğu ve Türkiye Grand Şampiyonluğu bulunan Nero, ayrıca dünya genelinden ülkeleri temsilen seçilen 24 köpeğin yarıştığı Eukanuba World Challenge’da yarışarak Türkiye’yi ilk kez bu tür bir yarışmada temsil etmiş oldu.
Bora Pir yarışma ile ilgili şunları söyledi: “Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu’nun üstün gayretleri sonucu artık ülkemizdeki köpekler yurt dışındaki yarışmalara katılabiliyor ve aldıkları başarılar uluslararası geçerliliğe sahip oluyor. Bundan sonraki yıllarda Türkiye’den daha çok köpeğin bu yarışmalara katılacağını ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğini düşünüyorum. Ben de Nero ve diğer köpeklerim ile uluslararası yarışmalarda yer alıp, ülkeme en iyi sonuçla dönmeyi planlıyorum.”

Bir Cevap Yazın