Menemen’de 3. Rahvan At Yarışı Heyecanı…

Menemen Belediyesi Geleneksel Rahvan At Yarışları (2) Menemen Belediyesi Geleneksel Rahvan At Yarışları (3)Menemen Belediyesi’nin 26 Mayıs Pazar günü Seyrek Arena’da gerçekleştireceği “3. Geleneksel Rahvan At Yarışları”, Türkiye’nin dört bir yanından rahvan atçıları buluşturacak.

Rahvan atçılık konusunda köklü bir geçmişe sahip Menemen’i bu alanda çekim merkezi haline getirmek istediklerini söyleyen Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; “Menemen’in rahvan atçılık konusunda öncü olması gerektiğine inandığımız için, Menemen’i rahvan atçılığın merkezi yapmak adına elimizden gelen tüm çabayı ortaya koymaktayız” dedi.

Geleneksel hale getirdikleri bu etkinliğe, başta Menemen ve İzmirliler olmak üzere tüm at severleri davet eden Belediye Başkanı Tahir Şahin; Pazar gününü sıra dışı geçirmek isteyen vatandaşlar için, saat 11:00’de başlayacak bu şenliğin bulunmaz bir fırsat olduğunu söyledi.

200 rahvan at yarışacak
Menemen Belediyesi’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Rahvan At Yarışlarına; Karadeniz, Akdeniz, Ege, Marmara, İç Anadolu ve Güneydoğu bölgelerinden 200 kadar rahvan at katılacak. Seyrek Arena olarak adlandırılan 900 mt kum pistte, 11 kategoride yarışlar gerçekleştirilecek. Baş, Başaltı, Büyük Orta, Küçük Orta, 4’lü Tay, Deste, 3’lü Tay, Tozkoparan, Köylü Dörtnal, İthal A ve İthal B kategorilerinde gerçekleşecek yarışlarda dereceye girenlere toplamda 80 bin TL civarında ödül dağıtılacak.

Bir Cevap Yazın