KARŞIYAKA BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA YAZ OKULU MÜJDESİ

Karşıyaka Belediyesi yaz okulu açıyor. Yaz tatilini hem eğlenceli, hem de sosyal geçirmek isteyen çocuklar için farklı dallarda ücretsiz kurlar açılacak.

Zübeyde Hanım Mahallesi’ndeki İsmail Cem Kültür Merkezi ile Cumhuriyet Mahallesi Bülent Ecevit Kültür Merkezi ve Bahçelievler Mahallesi KARGEM salonlarında düzenlenecek etkinlikler 7-13 yaş grubuna yönelik olacak. Resim, satranç, masa tenisi, basketbol, futbol, gitar, yüzme, kültür sohbetleri ve rehberlik, ilkyardım (afet bilinci), heykel atölyesi, mental matematik, fotoğrafçılık, ebru, drama, maket uçak yapımı kursları ile geziyoruz-eğleniyoruz-öğreniyoruz grupları oluşturulacak, sinema günleri düzenlenecek.

“Yaşam boyu eğitim” felsefesini benimsediklerini hatırlatan Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, “Bu nedenle de, yaşamın her döneminde vatandaşlarımıza eğitim imkanı sunuyoruz. Bu imkanları sınırlamıyor, aksine, destekleyici aktivitelerle de geliştiriyoruz. Önceliğimiz tabi ki, çocuklarımız oluyor. Yaz Okulu ile da, özellikle, çeşitli nedenlerle tatil olanağı bulamayan çocuklarımıza hem eğlenceli hem de sosyal açıdan geliştirici bir tatil yaşatmış olacağız” dedi.

Bir Cevap Yazın