MİNİK AT “KARŞIYAKA” OTİSTİK ÇOCUKLARI REHABİLİTE EDECEK

IMG_4757 hediye edilen Karşıyaka isimli tayKarşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda otistik çocukların rehebilite edilmesi amacıyla at bağışladı. Tay Park’ta geçtiğimiz yıl dünyaya gelen “Karşıyaka” ismi verilen ponny cinsi atı okul yöneticilerine emanet eden Başkan Durak “Otistik çocuklarımızın eğitimi amacıyla Tay Park’ı sürekli kullanıyoruz. Ancak okulda çok sayıda öğrenci var, öğretmenleri gözetiminde aynı amaca hizmet edecek. Engelli çocuklarımızın eğitimine desteklerimiz sürecektir. “dedi.

Sabahat Akşiray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi Müdürü Sadettin Akçi, Otistik Bireyler Dernek Başkanı Ayşe Kerman ve Müdür Yardımcısı Bektaş Çetin, Karşıyaka Tay Park’ta atı teslim alırken Başkan Durak’a plaket vererek “ Otistik çocukların eğitiminde atın çok önemi var. Karşıyaka’ya her zaman gelip gitmemiz mümkün olamıyordu. Okulumuzun bahçesinde besleyeceğiz. Okulumuzda 240 öğrenci bulunuyor. Öğrencilerin negatif enerjilerinin atılmasında, psikolojik rahatlamada hipo terapi olarak atlardan yararlanıyoruz. Okulumuz öğrencilerine bu anlamlı desteği sağlayan Başkanımız Cevat Durak’a teşekkür ediyoruz. “dedi.
Karşıyaka Belediyesi ayrıca sülün, keklik gibi kanatlı hayvanlardan oluşan mini bir hayvanat bahçesi okula hediye edecek.

Bir Cevap Yazın