KARŞIYAKA’DA ONBİNLERİN HIDIRELLEZ COŞKUSU

IMG_1244Karşıyaka sahili Hıdırellez’de on binleri ağırladı. Karşıyaka Belediyesi’nin Radyo Romantik Türk ve Tansaş’la birlikte gerçekleştirdiği Şenlik’te Hıdırellez Ateşi 3 ayrı noktada yakıldı. Gece boyunca eğlencenin eksik olmadığı Şenlik’te ateşler Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’ın komutuyla birlikte yakıldı.

Alaybey Tersane Kafe yanı, Karşıyaka Vapur İskelesi yanı ve Bostanlı Rekreasyon Alanı’nda düzenlenen “Karşıyaka Hıdırellez Şenliği” Başkan Durak’ın komutuyla, 3 ayrı noktada aynı anda yakıldı. On binlerce insan Hıdırellez coşkusunu Radyo Romantik Türk’ün “Nostalji Partisi” ile doruğa ulaştı. Bostanlı Rekreasyon Alanı’ndaki etkinliklerde, ayrıca Positive Live Grubu ile Bergama Roman Ateşi dans Grubu da sahne aldı.

Bostanlı Rekreasyon Alanı’nda vatandaşlara seslenen Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, “Bu gece, Orta Asya’dan ülkemize kadar her yerde coşkuyla kutlanıyor. Coşkuyla eğleneceğiz, aynı coşkuyla evlerimize gideceğiz. Yaktığımız ateşler bize yol gösterici olsun, dileklerimiz gönüllerimiz gibi olsun” dileğinde bulundu.

Bostanlı Rekreasyon Alanı, Tersane ve Karşıyaka Vapur İskelesi’ndeki şenlik alanlarında yakılan ateşlerden atlayıp, Dilek Ağaçlarına dileklerini asan vatandaşlara, Karşıyaka Belediyesi ve Tansaş tarafından da ikramlarda bulunuldu.

Bir Cevap Yazın