KARŞIYAKA’DA 2. VERDİ GECESİ

Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatro Sahnesinde Verdi Geceleri sürüyor. Dünyaca ünlü İtalyan besteci Giuseppe Verdi’nin 200. doğum yılı nedeniyle düzenlenen ilk konser büyük beğeni alınca ikincisi de hazırlandı. 3 Mayıs 2013 Saat 20.30 gerçekleşecek konserde Devlet Opera ve Bales sanatçıları sahne alacak.

Giuseppe Verdi’nin kazandırdığı çok sayıda operası bulunuyor. Yüzlerce yıl geçmesine rağmen besteleriyle sanatseverlerin her zaman saygıyla andığı Verdi, ikinci konserde farklı eserleriyle anılacak. Gecede İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdürü soprano Aytül Büyüksaraç, Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Mehlika Karadeniz, İstanbul Devlet Opera ve Bale sanatçılarından mezzosoprano Aylin Ateş ve Antalya Devlet Opera ve Balesi solistlerinden bas Umut Tarık Akça, piyanoda ise Ankara Opera ve Balesi sanatçısı Aylin Özuğur sahne alacak.

Karşıyakalı sanatseverler için özel olarak hazırlanan ve iki bölümden oluşan programda; Requiem, Don Carlo, Simon Boccanegra, Il Trovatore, Macbeth, Il Corsaro, La Forza Del Destino ve Rigoletto operalarından arya ve düetler seslendirilecek.
Konserin davetiyeleri Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesinden sağlanabilir. (Tel. 330 64 04)

Bir Cevap Yazın