Bergamalılar halk şenliği ile bahara ‘merhaba’ dedi

DSC_5022 DSC_5036Bergama Belediyesi, Birgün Gazetesi Bergama Birgün Sanat ve Gençlik Eğitim Merkezi’yle birlikte “Hoşgeldin Bahar” adıyla Maltepe Halk Şenliği düzenledi.

Maltepe Mahallesi cumartesi pazarı alanında gerçekleştirilen konsere ilgi yoğun oldu. Bergamalılar şenlikle keyifli bir akşam yaşadı, doyasıya eğlendi.
Bergama Belediye Konservatuvarı Kadınlar Halk Oyunları Topluluğu, Anadolu Müzik Topluluğu, Atmaca Roman Dans Topluluğu ve zeybek gösterilerinin yer aldığı şenlikte, Muhsin Kıratlı- Taci Uslu da sahne aldı. Birbirinden güzel parçalarını seslendiren ikili izleyenlere müzik dolu dakikalar yaşattı.
Güneşin yüzünü gösterdiği günlerde düzenlenen şenlikle bahara ‘merhaba’ dediklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “ Şenliğimize katılan ve eğlenceye ortak olan herkese teşekkür ediyorum. Bahar sevincini yaşadığımız bugünlerde şenlikle hep birlikte keyifli dakikalar yaşadık. Bu tür etkinliklerimi diğer mahallelerimizde de gerçekleştireceğiz. Bahar coşkusu devam edecek” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın