İnşaat Sektöründe Arz ve talebin buluşma kuralları değişti!

proje-portföy-logoTürkiye‘nin lokomotif Sektörü İnşaat: Yüzlerce meslek dalını ilgilendirmesi bakımından istihdam ve üretim sürecini önemli ölçüde etkileyen ve kendisine bağlı yüzlerce alt sektörü harekete geçiren `lokomotif` pozisyonundadır. Bu önemli sektörde bugün arz ve talebin buluşma kuralları değişmiş ve “ne üretirsem üreteyim alıcısını bulur” yaklaşımı geçerliliğini yitirmiştir.

Tüketiciler özellikle son yıllarda ihtiyaçlarından fiyatlandırmaya, finansman modelinden teslim sonrası ödenecek aidata, proje algılarından vaat edilenlere kadar tüm süreçleri dikkatlice analiz ederek pek çok seçenek arasından seçim yapmaktadır. Ve bu durumda kaçınılmaz olan tek şey, üretilen yapıları son tüketicilerle buluşturmak için rakiplerden farklı ve akıllıca düşünülmüş uygulamalar yapmanın gerekliliğidir.

Hizmet verdiği inşaat firmaları için güçlü bilgi birikimi ve uzman kadrosuyla zaman, kazanç ve prestij sağlayan satış ve pazarlama çözümleriyle hizmet sağlama potansiyeline sahip olan Proje Portföy Gayrimenkul ve Proje Danışmanlığı sektörün İzmir’ deki önde gelen profesyonellerindendir.
Proje Portföy, bir inşaat projesinin kimler için ve nasıl planlanması gerektiğinden, fiyatlandırmadan pazarlama ve satış stratejilerine, reklam, basın, satış kampanyaları oluşturulmasından Üretilen Konutun hak sahibine teslim edilmesine kadar, bir projenin pazarlama ve satışıyla ilgili tüm aşamalarında yer alarak profesyonel hizmetler sunar.
Büyük bütçeler harcanarak, başından sonuna kadar en ince ayrıntısına kadar planlanıp hesaplanmış bir konut projesinin doğru pazarlama kanalları ile satışa sunulması başarıya giden yolda en önemli konulardan biridir. Ancak satışta başarıyı yakalayabilmek için, sadece doğru pazarlama kanallarını kullanmak yeterli değildir. Ev arayışında olanlarla birebir iletişimi sürdüren ve konut projesinin dışa açılan yüzü olan satış ekiplerinin de son derece donanımlı olması gerekmektedir.

Günümüzün değişen koşullarında eski yöntemlerle pazarlama yapmak ne kadar güç ise, yeterli eğitimi olmayan satış ekipleriyle satış sürecini yürütmek de o denli zordur. Ev alma kararı maddi olduğu kadar duygusal da bir karar olduğundan, kişi kendisi ve ailesi için en doğru kararı verebilmek için zorlu bir süreç içerisine girer. İşte bu noktada, kişisel gelişimini tamamlamış, satış tekniklerini iyi bilen, insan psikolojisinden anlayan, empati kurabilen, analitik düşünme yeteneğine sahip çalışanlardan oluşan satış ekipleri, pazarlamanın son noktası olan satış kısmında müşteri beklentilerini ve ihtiyaçlarını iyi analiz edip, doğru çözümler üretebilir.
İzmir‘in Cazibe Merkezi Karşıyaka’da Soyak Mavişehir, Soyak Siesta, Park Yaşam Mavişehir Projelerinin satış pazarlamasında görev alan Ferdi Özseymen, Serhat Erdem, Yalçın Şahin ve Songül Hıncal‘ın kurduğu Proje Portföy Gayrimenkul ve Proje Danışmanlığı, başarılı iş geçmişinden sonra, Varyant Karşıyaka Projesinde görev alarak müşterilere profesyonel kadrosu ile hizmet vermektedir. Müşteri memnuniyeti bazlı çalışan firma müşterilerine 2. El Satılık ve Kiralık dairelerine de hizmet vermeye devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın