MUTLULUK

Mutluluklar size…
Benim; köpek olan ve her zaman köpek kalacak olan Edi. Baharın gelişini karşılıyoruz yine, yupii işte mutlu olunacak bir sebep daha size.
Dünya sizi mutlu eden bir armağandır. Köpekler bunu bilir. Biz hep mutluyuzdur, insanların mutluluğu reddettiğini gördüğümüz zamanlar hariç. O zaman sizin için üzülürüz. Gerçekten köpekler bilirler. Mutluluk bir seçimdir. Ne olursa olsun mutlu veya mutsuz olmayı seçebilirsiniz. Sizden başka kimse sizi mutlu kılamaz. Siz kendinizi mutlu etmelisiniz. Eğer köpekseniz ve bunu okuyorsanız, söylediğimin doğru olduğunu bilirsiniz. Eğer insan olan bir okursanız, bana güvenin.
Ben bir köpeğim ve köpekler yalan söyleyemez.
Köpek mangal için hazırlanmış köfteleri kimse bakmazken yiyebilir. Daha sonra soyulmuş sucukları da yiyebilir. Ardından pudingi de yiyebilir. Hatta insanlara salatadan başka yiyecek hiçbir şey bırakmayabilir.
Bu davranışı köpeğinize öneriyor değilim. Yalnızca yaramaz köpeklerin neler yapabileceğini söylüyorum. “Kötü” köpekler demiyorum bakın. Kötü köpek yoktur, yalnızca kötü köpek sahipleri vardır. Bu, yaramaz köpeklerin mahkemede sundukları en başarılı savunmadır ve doğrudur.
Ailesi yemeğe çıktığında yaramaz köpek bu konuya dikkat çekmek için yere çiş yapabilir. Bir dahaki sefere eşinizin, annenizin, babanızın ya da çocuğunuzun dikkatini bir konuya çekmek için bu yöntemi deneyin. Gerçekten işe yarıyor.
Ama köpekler yalan söyleyemez.
Köpekler araba da kullanamaz. Hele ki alkollüyken… Köpekler yalnızca su içer.
Bir köpek olan ben, Edi editör oldum ( bu hiç aklıma gelmezdi). Bu dergi ailesinin kanında var: Delice bir yazma ihtiyacı. Geçen gece aya karşı ulumak istedim. Onun yerine bilgisayar başına oturup ulumak hakkında yazdım. Sanırım psikolojik yardıma ihtiyacım var.
Her neyse bütün köpekler mutluluğa nasıl ulaşacaklarının sırrını bilir. Güne gülerek başlamanın ben hiç zararını görmedim, hele sevmenin asla.
Ben Edi, insanları severim. Bütün iyi köpekler sever. Mutluluğa giden yol köpek bilgeliğinden geçer. Size mutluluk yolunu göstereceğim. Beni takip edin.
1. Bir şeye uzun uzun gözlerinizi dikip bakarsanız, eninde sonunda onu elde edersiniz.
2. Yanınızda kimlik olmadan dışarı çıkmamalısınız.
3. İnsanlarla direkt olun… Duygularınızı karşınızdakinin ayakkabısına işeyerek açıkça belli edebilirsiniz.
4. Dilinizi ne zaman tutup ne zaman kullanacağınızı iyi belirleyin.
5. Gün içinde iyi bir uykuya mutlaka vakit ayırın.
6. İnsanlara sıcak ve samimi davranırsanız karşılığını görürsünüz.
7. Yanlış birşey yaptığınızda bunun sorumluluğunu alın.
8. Islak olmayan opücük gerçek öpücük değildir.

Bir Cevap Yazın