36. GELENEKSEL ULUKENT YAĞLI GÜREŞLERİ BAŞLIYOR..!

foto (2) foto (4)Menemen Belediyesi tarafından bu yıl 36.’sı düzenlenen Geleneksel Ulukent Yağlı Güreşleri, 21 Nisan Pazar günü saat 10:00’da başlayacak. Ege’nin Er Meydanı olarak bilinen Ulukent Spor Kompleksi’nde bu yıl da 600’ü aşkın pehlivan kispet giyecek.

Başpehlivanlar ‘Altın Kemer’ için kol bağlayacak
Kırkpınar’da kol bağlamış Recep Kara, Mehmet Yeşil Yeşil, Ferhat Gökmen, Şükrü Kazan, Serhat Balcı ve Ali Gürbüz gibi birbirinden değerli Başpehlivanlar, “Altın Kemer” ödülü için yarışacak. 35. Geleneksel Ulukent Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Ankara Büyükşehir Belediyesi Sporcusu Recep Kara, Ege’nin Er Meydanı’nda bu yıl da Başpehlivan olursa, 40 bin TL değerindeki Altın Kemer ödülünün ebedi sahibi olacak.

Güreş severler bu yıl da Menemen’de buluşacak
Hem güreşçi hem de seyirci katılımı ile Kırkpınar’dan sonra Türkiye’nin en önemli güreş organizasyonlarından birisi olarak gösterilen bu şölene tüm güreş severleri davet eden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; “Her yıl 10 bin kadar güreş severi Menemen’de buluşturan, Menemen Belediyesi’nin bu yıl 36.’sını gerçekleştireceği Geleneksel Ulukent Yağlı Güreşleri’nde; 33’ü Başpehlivan 600’ü aşkın güreşçi minik 1, minik 2, teşvik, tozkoparan, deste, küçük orta, büyük orta, baş altı ve başpehlivan kategorilerinde kispet giyecek. Olimpiyatlardan sonra dünyanın en eski spor organizasyonu olarak gösterilen tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde olduğu gibi; davulundan zurnasına, peşrevinden cazgırına, okunan manilerinden pehlivanların gösterdiği centilmenliğe kadar yağlı güreşin her türlü güzelliği Menemen’de bu yıl da yaşatılacak. Geleneksel bir Türk sporu olan yağlı güreşin yaşatılması, geleceğe taşınması adına bu yıl 36.’sını gerçekleştirdiğimiz ve her geçen yıl ata sporumuza gönül vermiş halkımızın daha yoğun katılımıyla destek verdiği Geleneksel Ulukent Yağlı Güreşleri etkinliğimize tüm güreş severleri davet ediyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın