FİNAL-FOUR MAÇLARINI TRT YAYINLAYACAK

PINAR Karşıyaka, 26-28 Nisan tarihlerinde ev sahipliğini yapacağı FIBA Eurochallenge Final-Four’un naklen yayın haklarını 60 bin TL’ye TRT’ye sattı.

Yönetimin finaller için topladığı destek 960 bin TL’ye ulaşırken, maçların yurt dışında yayınlanması halinde 60 bin TL’den FIBA’nın da pay olacağı bildirildi. FIBA’ya ev sahipliği için 210 bin Euro (500 bin TL) ödeyen Pınar Karşıyaka, konaklama için 200 bin TL, ulaşım için 150 bin TL, salondaki eksikler için 150 bin TL olmak üzere ilk etapta 1 milyon TL harcayacak. Pazartesi günü Ege Bölgesi Sanayi Odası’yla görüşüp destek isteyeceklerini belirten Basketbol Şube Başkanı Mutlu Altuğ, “Salon çevresinde festival alanı oluşturmak, bu alan ve Karşıyaka İskele’de kurulacak dev ekranlardan maçları yayınlamak istiyoruz. Belediyelerden de randevu talebimize cevap bekliyoruz” dedi.

Maç programı belli oldu

Ev sahipliği yapacağı Eurochallenge finallerinde kupayı kaldırmak isteyen Pınar Karşıyaka’nın maç saatleri belli oldu. Pınar Karşıyaka’nın, 26 Nisan Cuma günü saat 20.00’de Arena’da Ewe Baskets Oldenburg’la oynayacak. Bu maçtan önce 17.30’da BCM Gravelines ile Krasnye Krylia karşılaşacak. Kaybedenler 28 Nisan Pazar günü saat 16.30’da üçüncülük için karşılaşırken, kazananlar saat 19.00’da finalde mücadele edecek. Biletler pazartesi günü lisanslı ürün mağazalarında satışa çıkacak.

Bir Cevap Yazın