Karşıyakalı taraftar kulüpleri, topladıkları 6300 TL’yi kulübe teslim ettiler

“Cihat ve Aslanları” sloganıyla sekiz gündür yürüttüğü kampanyada 650 atkı satıldı.

Karşıyaka TV, Yıl 1912 ve Karşıyaka Medya gibi internette örgütlenen grupların, “Cihat ve Aslanları” sloganıyla sekiz gündür yürüttüğü kampanyada 650 atkı satıldı. Karşıyaka’ya gönül verenlerin iki ay önce aralarında toplayıp, bağışladığı 5 bin 198 TL’yle birlikte, taraftarların kulübe katkısı toplamda 11 bin 498 TL’ye ulaştı.

Toplanan paralar kulübe verilir verilmez, tesisler de çalışan personelin hesaplarına 525’er TL olarak yatırıldı. Hedef bir dahaki hafta, yine 5-6 bin gibi bir rakamı toplayıp kulübe teslim etmek. Karşıyaka sevdalılarından bazılarının, bir atkıya 1000 TL vererek destek olduğu açıklanırken, takımın Denizlispor’la pazar günü deplasmandaki derbiye, “Karşıyaka Taraftarı” yazılı göğüs reklamıyla çıkılması için yönetime başvurulduğu bildirildi.

CİHAT ARSLAN’IN GÖZLERİ DOLDU

Aylardır tek kuruş ödeme yapılmamasına rağmen takımını Play-Off hedefinde tutan Teknik Direktör Cihat Arslan, taraftarların yaptığı jestin kendisini inanılmaz duygulandırdığını söyledi. Arslan, “Bu benim için unutulmayacak bir anı. İnce düşünceleri nedeniyle Karşıyaka sevdalılarına teşekkür ediyorum. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) onay verse, Çaykur Rizespor maçına futbolcularımız, boyunlarında bu atkılarla çıkacaktı” dedi.

Bir Cevap Yazın