Karşıyakalı ünlü astrolog Hande Kazanova, Nisan ayından itibaren derginizde

Son yıllarda okuyucu kitlesi günden güne gelişen astroloji alanına derginiz olarak biz de geniş alan ayırmaya karar verdik. Böyle bir düşünce ile çıktığımız yolda Türkiye’nin tanınmış astroloğu Hande Kazanova bizi bu yolda karşıladı. Nisan ayından itibaren bir “Karşıyakalı” olarak derginizde yazmaya başlıyor. Artık en doğru ve keyifli yorumlarını derginizde yapacak. Verdiği katkı için teşekkür ederiz…

Hande Kazanova kimdir?

1973 İzmir’de Kazanovalar’ın arasına katıldı. Tek çocuktu ama o kadar bol kuzen vardı ki etrafta canı sıkılmaya fırsat bulamadı. İlkokulu Karşıyaka’daki Alaybey İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi de İzmir Özel Fatih Koleji’nde okudu. Buraya kadar olay hep İzmir’de geçiyordu ama 1992’de hayatının akışında bir dizi hızlı değişim yaşadı. Önce İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü kazandı. O esnada bir arkadaşının ondan habersiz doldurduğu formla Yeni Asır, Fuar Blendax güzellik yarışmasına katıldı ve 3. oldu. Bunu 1993 yılında Star Güzellik yarışmasında sonradan ilan edilen 4.’lük ve Japonya’da yapılan ve ilk 10’a girdiği Miss International yarışması takip etti.

İstanbul’da hem okuyup hem de model olarak çalışırken 1995’te Kanal 6’dan gelen bir teklifle sunuculuk da yapmaya başladı. Bu dönemde Müzik Kutusu, Sizin İstekleriniz, Tele Yarış gibi programlarda o televizyona, televizyon da ona iyice alıştı. Ardından Genç TV’ye geçtiğinde “Eğitim şart” diye düşünerek Diyalog’un oyunculuk ve spikerlik kurslarına katıldı. Yetmedi (bugün hâlâ sevgi ve rahmetle andığı) TRT İstanbul Radyosu’ndan Nedim Erağan’dan dersler aldı.

1997’de Sevgi Sözcükleri isimli programı yaparken Kandemir Konduk ona yeni bir kariyer önerdi: Oyunculuk. Koltuklarındaki karpuzlara en ağırını ekleyecekti ama bir avantajı vardı: Mahallenin Muhtarları’nda ona teklif edilen rol gayet iyi tanıdığı birisiydi. İstanbul’a okumaya gelen İzmirli bir kız, Ece, Hande’den başkası değildi. Üç yıl yetenekli ve tecrübeli oyuncularla, muhteşem dostluklar ve sıkı bir çalışma temposunda geçip gidiverdi. Dizi bittiğinde Hande de bu okuldan diplomasını almıştı. 2001’de yine bir diziye Aşkına Eşkıya’ya hazırdı.

Devamı ve internet sitesine göz atmak için tıklayınız

Bir Cevap Yazın