Sevgililer Günü için 10 Şahane Fikir

Sevgililer Günü’nde neler yapacağınıza dair bir fikriniz yok mu?
Elbette bu sene de sevgilinizle sinemaya gidebilir, romantik bir akşam yemeğine çıkabilirsiniz. Ama bu fikir artık biraz eskidi ve paranızı sıkıcı bir şeylere harcamanın hiç gereği yok. En iyi randevu fikirleri aslında çok fazla para da gerektirmiyor. Tek ihtiyacınız olan iyi bir fikri hayata geçirmek.

1. Yürüyüşe çıkın
Şubat ayında hava, dışarıda yürüyüş yapmak için biraz soğuk olabilir ama doğada sevgilinizle birlikte çıkacağınız romantik bir yürüyüşün nasıl güzel olacağını düşünün bir. Hatta çok soğukta, kar yağarken bile. Elbette size önerimiz, kendinize yürüyüş için güzel bir yer bulmanız. Hatta bir göl kıyısı harika bir fikir olabilir.

2. Film
Güzel bir film seçin ve kendinizi sıcacık bir battaniyenin içine bırakın. Biraz patlamış mısır da varsa, sevgilinizle sakin ve çok hoş bir akşam geçirebilirsiniz. Gerçekten romantik filmlerin yapıldığı dönemden eski bir film de tercih edebilirsiniz. Romantik bir atmosferin yanında, nostalji de gecenize renk katacaktır!

3. Müze ya da bir tiyatro oyunu
Sevgililer Günü’nü geçirmek için diğer bir güzel fikir de, bir müzeye ya da tiyatro oyununa gitmek olabilir. İlk bakışta, sıradışı ya da sıkıcı gibi görünebilir ancak ilişkinize yeni bir tazelik getireceğini söyleyebiliriz. Gene de bu türden aktiviteler size sıkıcı geliyorsa, bir fotoğraf sergisine ya da bir komedi gösterisine de gidebilirsiniz.

4. Oyun oynayın
Bu fikir size biraz çocukça gelebilir ancak oyun oynayarak geçirilecek bir gece de aşırı ölçüde eğlenceli olabilir. Eğer isterseniz, arkadaşlarınızı da davet edebilirsiniz. Ya da yalnızca sevgilinizle birlikte, daha iç gıdıklayıcı oyunlar oynamayı da tercih edebilirsiniz.

5. Şaraplar
İyi şarap her zaman Sevgililer Günü’nün bir parçası olmuştur. O halde Sevgililer Günü’nde sevgilinizle birlikte farklı şarapları tadacağınız bir etkinliğe de katılabilirsiniz. Biraz araştırma yaparsanız, bunun için özel turlar yapıldığını ve farklı şarap menülerine sahip birçok mekan olduğunu görebilirsiniz. Böyle bir ortamın zarif havası, mükemmel bir Sevgililer Günü anlamına gelebilir. Ve muhtemelen eve de pek ayık dönmeyeceğinizden, gecenin geri kalanını çok daha renkli bir şekilde geçirebilirsiniz.

6. Farklı bir sinema deneyimi
Son yıllarda büyük alışveriş merkezlerindeki çok salonlu sinemalara alıştık. Öte yandan, Sevgililer Günü’nde küçük, hatta köhne bir sinemada film seyretmek de çok hoş bir fikir olabilir. Tek yapmanız gereken, ikinizin de sevebileceği bir film bulmak.

7. Birlikte yapabileceğiniz bir hobi bulun
Uzun zamandır yeni bir şeyler mi denemek istiyorsunuz? Ya da sevgilinizle ortak bir hobinizin olmaması canınızı mı sıkıyor? Sevgililer Günü, sevgilinizle birlikte keyifle yapabileceğiniz bir hobi bulmak için de çok iyi bir fırsat olabilir. Sizi gelecek yıllarda da eğlendirecek bir şeyler bulmamanız için hiçbir neden yok.

8. Romantik bir geziye çıkın
Romantik bir gezi, ilişkinizin ilk günlerindeki ateşi yeniden canlandırmak için çok iyi bir fikir olabilir. İlk kez buluştuğunuz yerde bir kahve için, ilk kez öpüştüğünüz yeri ziyaret edin evlenmeye karar verdiğiniz restorana gidin. Geçmişinizde, aşkınızı canlandıracak yeterince anı olduğunuza eminiz ve bu fikirlerle mükemmel bir Sevgililer Günü geçirebilirsiniz.

9. Sauna ve banyo
Birçok spa merkezinde, Sevgililer Günü’nde sauna ve jakuzilerde çok özel zamanlar geçirebilirsiniz. Bundan daha iyi bir Sevgililer Günü düşünebiliyor musunuz?
Saunanın sıcaklığı, jakuzinin dinlendirici etkisi ve yalnızca ikiniz. Böylelikle romantik bir zamanın yanı sıra, dinlenebileceğiniz ve ertesi gün için enerji toplayabileceğiniz bir şey yapmış olursunuz.

10. Aşk mektubu yazın
Birbirinize olan aşkınızı ne sıklıkla ve nasıl gösteriyorsunuz? Bu size çok da önemli gelmeyebilir, sonuçta birbirinize olan duygularınızın farkındasınız. Ancak gene de arada bir sevgilinize aşkınızı göstermekten de zarar gelmez. Bu Sevgililer Günü’nü bu açıdan bir fırsat olarak görebilir ve birbirinize aşk mektupları yazabilirsiniz. Bir şiir ya da romantik bir öykü de olabilir. Önemli olan duygularınızı göstermeniz.

Bir Cevap Yazın