Taraftarın fendi, kararları yendi

Futbol Federasyonu’nun programına göre 17 Mart Pazar Günü saat 19.00’da oynanacağı açıklanan karşılaşmanın, Barış ve Demokrasi Partisi’nin (BDP) İzmir’de düzenleyeceği miting gerekçe gösterilerek, 18 Mart Pazartesi gününe alınması taraftarlardan büyük tepki görünce, İzmir Valisi Cahit Kıraç derbinin tekrar pazar gününe alınması konusunda girişim başlattıklarını açıkladı.

Karşıyaka Başkanı Cihan Büyükoral, derbi maçın tekrar pazar gününe alınması kararını “Yanlıştan dönülmüş” diye yorumladı. Büyükoral; “Bu karar bizleri mutlu etti. Mitingden çıkıp maça gelecek taraftarlar için de oldukça iyi oldu. Çünkü futbol her kesimden insanın takip ettiği bir spor. Keşke ikilem yaşanmadan günü değiştirilmeseydi. Ancak yanlışın neresinden dönülse kardır. Çok iyi ve yerinde bir karar alındı. İş günü seyirci sayısında ciddi düşüş olacaktı. Şimdi pazar günü insanlar büyük bir keyifle derbiye gelecek.”

Göztepe Başkan Vekili Sabri Sadıklar Karşıyaka ile oynayacakları maçın yeniden pazara alınması ile ilgili yetkililere teşekkür etti. Sadıklar “Maçın yeniden pazar gününe alınması bizim için sevindirici. Pazartesi gününde ısrar edilseydi, taraftar sayısını etkileyecek, dolayısıyla da bu durum takıma yansıyacaktı. Ancak taraftarın ve her iki kulübün isteği gerçekleşti. Bu yanlış karardan dönülmesinde kimin emeği geçtiyse herkese çok teşekkür ederiz. Ben inanıyorum ki, derbi olaysız ve Fair-Play çerçevesinde gerçekleşecek. Ve maç sonunda konuşulan sadece futbol olacak” dedi.

Bir Cevap Yazın