BU PROJENİN TÜRKİYE’DE BENZERİ YOK!

ENGELLİLER SOSYAL YAŞAM DESTEK MERKEZİKarşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’ın “En büyük projem” dediği Karşıyaka Sosyal Yaşam Kompleksi’nde inşaat başlıyor. Türkiye’de bir benzeri olmayan, çok amaçlı hizmet verecek tesisin temeli Mart ayının son haftasında düzenlenecek törenle atılacak.

Yaklaşık 10 bin metre karelik kapalı alanı bulunan tesisin bir yıl içinde tamamlanması planlanıyor. Türkiye’de yerel yönetim yatırımlarına örnek olabilecek özellikleri bulunan kompleks iki ayrı bloktan oluşuyor. 15 farklı sosyal projeye ev sahipliği yapacak olan Sosyal Yaşam Kompleksi’nde başlıca tema “Sağlıklı Yaşlanma” olacak.
Zübeyde Hanım Mahallesi’nde 10 metrekarelik alan üzerine kurulacak olan Sosyal Yaşam Kompleksi’nin A bloğunda yaşlılara sağlık ve bakım hizmetinden hobi geliştirme alanlarına kadar pek çok imkan sunacak olan Geriatri Merkezi, Kariyer Ofisi, Aile Planlama Merkezi, Çalgı Aletleri Eğitim Merkezi, Olgunlar Kulübü, Çocuk Sanat Merkezi, Sağlık Destek Merkezi ile Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi yer alacak. B blok ise, 5’i süit odası bulunan 35 yatak kapasiteli sağlık merkezi, diş bakım ünitesi, diyetisyen, grup terapi ve toplantı odası, sosyolog, psikolog ve doktor ile idari kısımdan oluşacak

Bir Cevap Yazın