İKİ KARDEŞ İKİSİ DE BAŞROLDE

Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’nun bu sezon sahnelediği iki oyunun başrol oyuncuları başarılı performanslarıyla alkış topluyor. Simay ve Gamze kardeşler, sahne aldıkları “Çirkin Ördek Yavrusu” ve “Tersine Dünya” isimli oyunlarda adeta oyunculuklarını konuşturuyor.

Tersine Dünya adlı oyunun “Bitirim Leyla”sını 26 yaşındaki Gamze Vardar üstlenirken, çocuk oyunu Çirkin Ördek Yavrusu’nda başrolü 12 yaşındaki kız kardeşi Simay baygın aldı. Evde birbirlerine her zaman destek olduklarını söyleyen kardeşler, sahne tutkularını ise, “Tiyatro hayatımızın bir parçası gibi” diyerek dile getiriyor. Boş zamanlarında birlikte evde tiyatro çalıştıklarını belirten kardeşler, böylelikle birbirlerinin eksiklerini tamamladıklarını, sahneye daha hazırlıklı çıktıklarını söylüyor.

Karşıyaka Metin Aşık İlköğretim Okulu yedinci sınıf öğrencisi Simay Baygın sınıf öğretmeni Yasemin Değerliyurt’un girişimleri ile tiyatroyla tanıştığını belirterek, “Okulumuzda kurulan tiyatro için uzman eğitmen geldi. Tiyatroyu çok sevdim. Daha sonra Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’na devam etmeye başladım. Hocamız Zekeriya Hocalar’dan çok etkilendim. Üniversitede de konservatuar okumak istiyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın