Finali “Çağdaş Sultanlar ” yaptı

IF Wedding Fashion İzmir, dergimiz yazarı ünlü Modacı Zeynep Acar’ın ilk kez görücüye çıkan “Çağdaş Sultanlar 2013” koleksiyonundan oluşan göz kamaştırıcı defile ile sona erdi.

If Wedding Fashion İzmir- 7. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’nın kapanış defilesini İzmirli ünlü modacı Zeynep Acar gerçekleştirdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da katıldığı kapanış defilesinde Acar, “Çağdaş Sultanlar 2013” adını verdiği 35 parçalık koleksiyonuyla göz doldurdu. Acar defilesinde, kendine güvenen, cesur, seçimleriyle dikkat çekmeyi bilen, çarpıcı ve detaycı bir kadın profili çizdi. Osmanlı saraylarında giyilen giysileri farklı bir yaklaşımla, günümüzde yaşayan çağdaş kadının modern tarzı içinde yorumlayan ünlü modacı, günümüz de Hürrem ve Mihrimah gibi sultanlar yaşasaydı nasıl giyinirdi sorusunu “Çağdaş Sultanlar 2013” koleksiyonu ile podyuma taşıdı.

Hürrem yaşasaydı…
Tarihler değişse de kadının her zaman kadın olduğunu söyleyen Zeynep Acar, “Kolleksiyonumda günümüz Hürremlerinin, Mihrimahlarının tarz arayışları var. Modern siluetler üzerine çalıştığım, geleneksel nakışlardan doğan tezatlar, kolleksiyonun temeli oldu. O dönemde kullanılan içinde gümüş, altın tellerin bulunduğu, telhanelerde tel çekilerek hazırlanan dokumalar yerine teknoloji ile üretilen telli taftalarla benzer etkiyi yakaladım. Döneminde elemeği göz nuru ile aylarca işlenen desenlerin yerine makine nakışları, pul dokumalar ve lazer teknikleri ile detayları betimledim. Mesleğimde otuz yılımı doldurduğum şu günlerde IF Wedding Fashion İzmir, gelinlik fuarı kapanış defilesini hazırlamak bana onur verdi” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın